Trochę prywatności w przestrzeni publicznej

Public Space to koncepcja małych, prywatnych, samowystarczalnych stanowisk pracy lokowanych w miejscach publicznych. Mają one umożliwić spokojną pracę w gwarnych i zatłoczonych miejscach, takich jak przystanki tramwajowe, lotniska czy pasaże centrów handlowych.

Trochę prywatności w przestrzeni publicznej
Tomek Goździewicz

Public Space to koncepcja małych, prywatnych, samowystarczalnych stanowisk pracy lokowanych w miejscach publicznych. Mają one umożliwić spokojną pracę w gwarnych i zatłoczonych miejscach, takich jak przystanki tramwajowe, lotniska czy pasaże centrów handlowych.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/12/publicworkspace.jpg)

Takie jednoosobowe budki można by stawiać wszędzie tam gdzie spędzamy mimowolnie nawet bardzo dużo czasu, który można by wykorzystać na pracę, gdyby tylko były ku temu warunki. O dziwo pomysł nie powstał w głowach pracoholików z Japonii, a w amerykańskiej firmie dizajnerskiej manuelsaez ltd., która zresztą ma również siedzibę w Chinach - co może tłumaczyć chęć wyalienowania się z hałaśliwego otoczenia.

Każde stanowisko ma posiadać własne zasilanie oraz sieć komputerową do podłączenia laptopa oraz skutecznie i komfortowo wyizolować z otoczenia, umożliwiając skupienie i pracę bez zakłóceń. Eleganckie i ergonomicznie ukształtowane stanowiska mają zapewnić komfort i wystarczającą prywatność. Małe, obrotowe i ustawiane na dowolnej wysokości biurko zapewnia miejsca akurat dla małego netbooka.

Podoba mi się takie zagospodarowanie przestrzeni publicznej, zapobiegające marnotrawieniu czasu. O ile przyjemniej byłoby rozstawić sobie laptopa w takiej budce i spędzić choćby i 15 minut oczekiwania na autobus czy pociąg np. pisząc kolejne niusy dla Gadżetomanii. Tylko znów, czy w naszej nie do końca uporządkowanej i niezbyt bezpiecznej rzeczywistości takie rozwiązanie przetrwałoby dłużej niż tydzień?

Źródło: The Design Blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.