Trojany 2.0 nadchodzą...

Trojany 2.0 nadchodzą...14.01.2008 12:00
Paweł Cebula

Tak przynajmniej sądzą eksperci z Finjan. Zapowiedzią Trojanów tworzonych specjalnie z myślą o serwisach proejtkowanych według trendu Web 2.0 może być to rozszerzenie. Wszystkiemu winni jak zwykle jesteśmy my - użytkownicy. Dzieje się tak dlatego, że będąc w otoczeniu ludzi z naszego Grona, czy Naszej-Klasy przestajemy być ostrożni i czujni, a to jest doskonała okazja dla cyberprzestępców.

Co będą robić trojany 2.0? Możemy tylko przypuszczać, że nawet wewnątrz serwisów społecznościowych będziemy ofiarami phishingu, spamu, wykradania danych, pozyskiwania prywatnych informacji.

O nadchodzących zmianach może świadczyć np. zmiana sposobu przeprowadzania ataków na użytkowników jeszcze kilka lat temu, zdecydowanie najpopularniejszą formą były e-maile, które zawierały złośliwy kod np. pod postacią aplikacji. W tej chwili najwięcej ataków przeprowadzanych jest za pośrednictwem stron internetowych, które posiadają zaimplementowany złośliwy kod, bądź proponują Nam instalację jakiegoś oprogramowania - jak w przypadku Fotka.pl i "odtwarzacza Flash".

za: arcabit

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)