Trójwymiarowa kamera - są pierwsze wrażenia

Trójwymiarowa kamera - są pierwsze wrażenia

Trójwymiarowa kamera - są pierwsze wrażenia
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/3Dcam_Back_slant_LCD6.jpg)
Blomedia poleca
06.08.2010 09:13

Trójwymiarowa kamera dla mas, HDC-SDT750, doczekała się pierwszych, na razie wstępnych opinii recenzenta. Jak wypada?

Trójwymiarowa kamera dla mas, HDC-SDT750, doczekała się pierwszych, na razie wstępnych opinii recenzenta. Jak wypada?

Panasonica HDC-SDT750 wziął pod lupę Jeremy Stames z CamcorderInfo.com. Autor zaznacza, że w swoim materiale wypisuje tylko pierwsze wrażenia. Na bardziej szczegółowe recenzje przyjdzie jeszcze czas. A więc czy pierwsza, konsumencka kamera 3D jest warta 1400 dolarów?

[cytat]W czasie naszych testów HDC-SDT750 okazało się, że kamera jest zdolna do nagrywania znakomitego obrazu 3D. Sam proces chwytania obrazu trójwymiarowego nie jest jednak łatwy i kamera wymaga zdecydowani więcej czasu na naukę niż inne modele jaki widzieliśmy - czytamy w tekście. Brak możliwości manualnego sterowania i ustawienia w trybie 3D mogą zdenerwować niektórych użytkowników, pozwala to jednak skupić się na kalibracji pod obraz 3D - dużej ilości światła i odległości mniej więcej 1,2 - 4 metrów.[/cytat]

Autor dodaje, że ustawienia są niezmiernie istotne. Obraz 3D jest o wiele bardziej wymagający dla filmowca i nieumiejętne przygotowanie planu może spowodować, że rezultat będzie rozczarowujący.

W kwestii 2D autor zaznacza, że opisywany model to w zasadzie znana już kamera Panasonic HDC-TM700 zajmująca pierwsze miejsce w rankingach CamcorderInfo.com. Co więcej w T750 producent poprawił redukcję szumów i dodał nową stabilizację obrazu Hybrid OIS.

[cytat]Jako pierwszy, konsumencki model kamery 3D HDC-SDT750 to gigantyczny skok w rozwoju tego sektora przemysłu. Wraz ze wzrostem popularności trójwymiarowych telewizorów, kamera może stać się pożądanym produktem w dniu premiery. Na pewno zmusi też innych producentów do wydania konkurencyjnych urządzeń.[/cytat]

Mówiąc inaczej kamera zapowiada się super, ale nie można zapominać o tym, że obraz 3D będzie wymagał nabrania wprawy i zapewne wielu godzin nauki. Premiera w USA w październiku.

Źródło: TechSfera

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)