Tropikalna wyspa, obrona kościoła i zombie [Dead Island Riptide]

Tropikalna wyspa, obrona kościoła i zombie [Dead Island Riptide]

Dead Island Riptide
Dead Island Riptide
Blomedia poleca
16.09.2012 21:47, aktualizacja: 14.01.2022 09:18

Dead Island Riptide to kontynuacja jednego z największych polskich hitów sprzedażowych ostatnich lat. Następca Dead Island powróci w 2013 roku. Czeka nas rewolucja, czy może spokojna ewolucja? Widzieliśmy grę w akcji i wiemy.

Dead Island Riptide to kontynuacja jednego z największych polskich hitów sprzedażowych ostatnich lat. Następca Dead Island powróci w 2013 roku. Czeka nas rewolucja, czy może spokojna ewolucja? Widzieliśmy grę w akcji i wiemy.

Bohaterom Dead Island nie udaje się uciec przed zombie z malowniczego archipelagu wysp. Opuszczają Banoi tylko po to, by  wylądować na kolejnej z nich i nowo zmierzyć się z zalewem żywych trupów. Pojawi się też nowa tajemnicza postać, o której na razie nic nie wiadomo. Ale nie spoilujmy, co dokładnie się wydarzyło. Gra oczywiście jest kontynuacją, więc będzie można zaimportować save'a z  Dead Island wraz ze statystykami postaci. Oznacza to odpowiednie zwiększenie poziomu trudności, żeby nie było za łatwo.

Więcej zombie

Dead Island Riptide
Dead Island Riptide

Podkręcenie tempa i zwiększenie liczby dostępnych broni palnych może wywoływać nerwowe reakcje fanów pierwszej gry. Dead Island odróżniało się od innych tytułów tego typu mniejszym skupieniem na strzelaniu. Ważniejsza była walka bronią białą. Skąd zmiana podejścia? Warszawski Techland naprawia błędy poprzedników - między innymi złe zbalansowanie postaci. Jedna z nich – Purna – specjalizująca się w broni palnej w Dead Island  była mało przydatna. To właśnie z  myślą o niej przygotowano więcej giwer. Warto jednak przypomnieć, że nadal główny nacisk położony jest na szatkowanie zombie nożami, maczetami i tak dalej.

Motorówki i obrona kościoła

Zalana wyspa to doskonały pretekst, by wprowadzić nowy środek transportu. Jeszcze nie wiemy, czy motorówki da się przerobić tak, żeby miały działka na pokładzie. Natomiast na pewno będzie można odpalić turbo, wbić się w tłumek zombie i poszatkować towarzystwo śrubą - wiemy, bo widzieliśmy to na pokazie.

[solr id="gadzetomania-pl-306232" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://gadzetomania.pl/4896,w-co-warto-jeszcze-zagrac-w-2012-przeglad-najgoretszych-premier-jesieni-i-zimy" _mphoto="s-p-a-c-e-o-u-t-by-vashp-04a217e.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4387[/block]

Nowością jest też specjalny tryb obrony, podobny do hordy w Gears of War albo w Nazi Zombie w Call of Duty. Na czym polega? Na pokazie widzieliśmy obronę jednej z lokacji - kościoła. Aby przetrwać ocaleni musieli strategicznie rozstawić miny przed kościołem, wrzucić do wody butle z gazem i łatać przejścia specjalnymi siatkami, żeby nic i nikt nie przedostał się do środka. Nie obyło się też bez rozstawienia minigunów.  Oczywiście o wszystkie elementy obrony trzeba cały czas dbać również w trakcie ataku zombie. Miniguny można przenosić do innych lokacji, a porwane siatki odbudowywać, o ile oczywiście starcza nam na to zasobów. W walce z żywymi trupami pomagają nam bohaterowie niezależni. Jest jednak jeden haczyk - żaden nie może zginąć, co oznacza, że trzeba ich często ratować. Nowy tryb będzie też dostępny w opcji multiplayer.

Dead Island Riptide
Dead Island Riptide

Oczywiście pojawią się też co najmniej dwa nowe typy zombie. Grenadier, który rzuca fragmentami swojego ciała i drugi, wysoki i nienazwany jeszcze gatunek. Obydwa twarde, ale do ubicia.

Jak to wygląda?

Gra wygląda pięknie. W dżungli znajdziemy małe miasteczka i wioski, więc nie będziemy tylko podziwiać jedynie roślinności. A i ta wygląda bardzo dobrze. Dżungla zrobiła się  gęsta w porównaniu z ty, co widzieliśmy w Dead Island. Widać, że Techland dysponują coraz lepszą technologią i nie waha się jej użyć. Pytanie tylko, czy aktualna generacja konsol to pociągnie....

Gra ukaże się w przyszłym roku, najpewniej na fizycznych nośnikach, ale jeszcze nie zostało to ustalone, więc wersja wyłącznie cyfrowa nie będzie zaskoczeniem. Ciekawi też, czy tryb  kooperacja będzie przeznaczony dla czterech  czy pięciu graczy.

Jak na razie Dead Island Riptide zapowiada się bardzo dobrze. Czekamy na pełną wersję i wyjaśnienie nowych zagadek. Bo w Riptide ma się wyjaśnić skąd się wzięła zaraz zombie, kim są nowe żywe trupy w strojach CDC i wiele wiele innych.

Michał Mielcarek

Zastępca redaktora naczelnego Neo+

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)