Trzy fajne serwisy dla przyszłych mam

Trzy fajne serwisy dla przyszłych mam
Kira Czarczyńska

12.05.2010 22:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przyszłe mamy mają to do siebie, że już od momentu, kiedy zorientują się, że są w ciąży - zaczynają wyliczać, przeliczać i szukać mnóstwa informacji o tym, co dzieje się z nimi i maluszkami w brzuchach. Poniżej podpowiem trzy ciekawe serwisy internetowe, które mogą wydatnie pomóc w tych wszystkich poszukiwaniach...

Przyszłe mamy mają to do siebie, że już od momentu, kiedy zorientują się, że są w ciąży - zaczynają wyliczać, przeliczać i szukać mnóstwa informacji o tym, co dzieje się z nimi i maluszkami w brzuchach. Poniżej podpowiem trzy ciekawe serwisy internetowe, które mogą wydatnie pomóc w tych wszystkich poszukiwaniach...

Przelicz tygodnie ciąży i datę porodu

Jeśli jesteś ciekawa który to już tydzień ciąży, kiedy wejdziesz w następny trymestr czy w jakim terminie spodziewać się TYCH skurczów - skorzystaj ze strony Parenting.pl

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/kalkulator1.jpg)

Ta prosta aplikacja online pozwoli ci sprawdzić, oczywiście orientacyjnie:

  • kiedy zakończy się pierwszy i drugi trymestr
  • kiedy urodzisz dziecko
  • w którym tygodniu ciąży teraz jesteś
  • w którym tygodniu będziesz określonego (przez ciebie) dnia
  • którego dnia będziesz w określonym (przez ciebie) tygodniu ciąży

Kilka kliknięć - i już nie musisz tych wszystkich informacji mozolnie wyliczać.

Co się dzieje? Czego się spodziewać? Co robić?

Kolejna strona jest o tyle ciekawa, że w pełni dostosowuje wyniki wyliczeń do podanego przez ciebie terminu porodu. Pokazuje kolejne informacje wraz z datami, kiedy należy spodziewać się danego wydarzenia.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2010/05/kalkulator2.jpg)

Wpisujesz tylko datę, kiedy spodziewasz się, że twoje dziecko przyjdzie na świat. Jako wynik przeliczeń aplikacji zamieszczonej na stronie edziecko.pl dostajesz szereg porad, na każdy kolejny dzień ciąży.

Wszystkie opatrzone są konkretną datą - na przykład jeśli wpiszesz (data losowa) termin porodu jako 19 stycznia 2011r., to otrzymasz informację, że 6. maja rozpoczął się czwarty tydzień twojej ciąży. Obok kolejnych dni tego tygodnia są krótkie informacje, np.:

[cytat]W obrębie zarodka formują się grupy komórek układające się w trzech tzw. listkach zarodkowych, z których wykształcą się różne części ciała: z jednego listka - układ nerwowy wraz z mózgiem oraz skóra; z drugiego - układ pokarmowy, wątroba, trzustka, tarczyca; z trzeciego - szkielet, tkanka łączna, układ krwionośny, moczowo-płciowy i większość mięśni.[/cytat]

Możesz też łatwo "przeskakiwać" do innych tygodni żeby zobaczyć, co czeka cię w najbliższej przyszłości!

Bolączka kobiet - ile przytyjesz...?

Sporo, jeśli nie większość dziewczyn, obawia się w czasie ciąży mnóstwa dodatkowych kilogramów. Zwłaszcza, że jest to zazwyczaj okres, gdy nieszczególnie przejmujemy się przecież liczeniem kalorii, mamy zachcianki, a na dodatek nie bardzo jest jak zrzucić te kilogramy.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2010/05/kalkulator3.jpg)

Prosta i błyskawicznie przeliczająca podawane przez ciebie informacje aplikacja, zamieszczona na stronie viggo.pl, pomoże ci określić, czy prawidłowo przybierasz na wadze.

Podajesz tylko:

  • swój wzrost
  • swoją wagę przed ciążą
  • informację, czy spodziewasz się jednego czy dwójki dzieci

Wynikiem będzie lista kolejnych miesięcy ciąży wraz z informacją, ile w tym czasie powinnaś - zgodnie z przyjętymi normami - ważyć.

Pamiętaj!

Wszystkie te sposoby wyliczeń są zawsze tylko orientacyjne. Pewne informacje otrzymasz tylko od swojego lekarza prowadzącego ciążę! Traktuj to bardziej jako rozrywkę, choć dowiesz się na pewno wiele interesujących rzeczy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)