Tuning Chrome'a. Przydatne aplikacje zwiększające możliwości przeglądarki

Tuning Chrome'a. Przydatne aplikacje zwiększające możliwości przeglądarki

Odpicuj mi Chrome'a! ;) (Fot. Flickr/WillVision Photography/Lic. CC by)
Odpicuj mi Chrome'a! ;) (Fot. Flickr/WillVision Photography/Lic. CC by)
Łukasz Michalik
20.05.2011 09:18, aktualizacja: 14.01.2022 13:23

Chrome szybko zdobywa rynek przeglądarek. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Poza samym programem niemały wpływ na jego popularność mają dodatki. Poznaj kilka świetnych nowych aplikacji z Chrome Web Store.

Super Mario Bros Crossover

Super Mario Bros Crossover
Super Mario Bros Crossover

Wąsatego hydraulika nie trzeba nikomu przedstawiać. Niekończąca się podróż w prawo i regularne zaprzeczanie przysłowiu głową muru nie przebijesz fascynują kolejne pokolenia graczy.

Wersja dla Chrome’a oszczędzi Ci konieczności poszukiwania, pobierania i instalowania gry. Kilka kliknięć wystarczy, by Mario na stałe zamieszkał w Twojej przeglądarce ;).

Jakie inne aplikacje z Chrome Web Store są – Waszym zdaniem – godne polecenia?

TweetDeck

TweetDeck
TweetDeck

Znana z iPhone’a i wersji desktopowej aplikacja TweetDeck integruje w jednym miejscu najważniejsze serwisy społecznościowe – Facebooka, Twittera, Foursquare i Google Buzz.

Opcje konfiguracyjne, przejrzysty układ, prosta nawigacja i możliwość jednoczesnego korzystania z Facebooka i Twittera sprawiają, że aplikacja jest warta uwagi każdego użytkownika tych serwisów.

LucidChart

LucidChart
LucidChart

Dzięki LucidChart w łatwy sposób stworzysz diagram Venna, schematy i mapy myśli. Do Twojej dyspozycji, poza samą aplikacją, oddano setki szablonów, które pozwolą Ci lepiej zaplanować nowe przedsięwzięcia lub usystematyzować posiadaną wiedzę. Niestety, możliwość zapisana stworzonego schematu jest dostępna w wersji płatnej.

Springpad

Springpad
Springpad

Springpad to sieciowa usługa pozwalająca na tworzenie i zarządzanie różnego rodzaju wykazami, notatkami i listami zadań. Zapiski można łączyć w grupy i dodawać do nich tagi w celu łatwiejszego wyszukiwania.

Aplikacja pozwala na łatwe dzielenie się swoimi notatkami, współpracuje również Twitterem i Facebookiem. Ciekawą funkcją jest praca w trybie offline – wszystkie notatki zapisywane są wówczas lokalnie, a po podłączeniu do Sieci synchronizują się z kontem użytkownika.

Angry Birds

Angry Birds
Angry Birds

Tego przeboju nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wojna ptaków ze świniami przeniosła się również do przeglądarki Google’a. Istotną zaletą aplikacji jest fakt, że użytkownicy Chrome’a mogą pobrać ją za darmo z Chrome Web Store.

Więcej szczegółów i przydatny cheat do temat tej wersji gry można znaleźć w opublikowanym ostatnio tekście o Angry Birds dla Chrome’a.

Aviary

Aviary
Aviary

Edytor grafiki Aviary zadowoli nie tylko amatorów. Wprawdzie wszelkie porównania z Photoshopem są w tym wypadku nie na miejscu, możliwości aplikacji prezentują się bardzo ciekawie.

Poza typowymi narzędziami do tworzenia i edycji grafiki, Aviary dla Chrome’a pozwala na łatwe tworzenie i modyfikacje zrzutów ekranu. Efekty pracy można zapisywać lokalnie lub w chmurze.

SlideRocket

SlideRocket
SlideRocket

Jeśli potrzebujesz przygotować prezentację, nie jesteś już skazany na PowerPointa. SlideRocket to niezły zamiennik programu Microsoftu. Aplikacja pozwala na tworzenie i podgląd prezentacji za pomocą przeglądarki.

Dzięki integracji z kontem Google’a stworzone prezentacje można w bardzo prosty sposób udostępniać znajomym lub współpracownikom.

PostPost

PostPost
PostPost

Lubisz wiedzieć, co dzieje się u Twoich przyjaciół? Dzięki PostPost wszelkie informacje, jakie Twoi znajomi zamieszczają na Facebooku, możesz oglądać w formie gazety.

To narzędzie przydatne dla wszystkich, którzy chcą błyskawicznie, jednym rzutem oka sprawdzić informacje dodane przez znajomych. Uproszczony sposób przeglądania Facebooka nie każdemu przypadnie jednak do gustu – PostPost wydaje się znacznie lepiej sprawdzać na urządzeniach mobilnych.

Jeśli jednak cenisz swój czas, a newsy lubisz mieć podane w przejrzystej, łatwej do ogarnięcia formie, PostPost to dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Ge.tt

Ge.tt
Ge.tt

Ge.tt to narzędzie pomagające w dzieleniu się plikami. Zamiast zapychać skrzynki mailowe czy podawać dostępy do serwerów FTP, można skorzystać ze znacznie wygodniejszego rozwiązania.

Ge.tt pozwala na przesłanie pliku na swój serwer i łatwe dzielenie się nim z innymi internautami. Każdy plik otrzymuje swój unikalny adres, pozwalający na dostęp do niego użytkownikom Sieci.

Weebly

Weebly
Weebly

Weebly to wspaniałe narzędzie dla webmasterów. Dostępna również w wersji dla Chrome’a aplikacja pozwala na łatwe tworzenie stron internetowych.

Jej zaletą jest edytor WYSIWYG, ponad 100 niezłej jakości szablonów oraz narzędzia, wspomagające używanie sieciowych multimediów, jak filmy z YouTube’a czy zdjęcia z Flickra.

Poza prostotą obsługi Weebly oferuje darmowy hosting oraz brak reklam. Za pomocą tego narzędzia raczej nie stworzysz rozbudowanego serwisu, ale do tworzenia prostych stron aplikacja nadaje się doskonale.

Źródło: Business Insider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)