Turbinowy traktor-kosiarka domowej roboty

Turbinowy traktor-kosiarka domowej roboty

kosiarka
kosiarka
Marcin Krzewicki
13.09.2010 21:00

Maszyna, którą widzicie na fotografii jest wyposażona w silnik osiągający nawet 8000 obrotów na minutę przy maksymalnych obrotach. Nie jest jednak żaden wóz wyścigowy tylko... kosiarka.

Maszyna, którą widzicie na fotografii jest wyposażona w silnik osiągający nawet 8000 obrotów na minutę przy maksymalnych obrotach. Nie jest jednak żaden wóz wyścigowy tylko... kosiarka.[url=http://gadzetomania.pl/images/2010/09/kosiarka.jpg]

[/url]

Machina ta została zbudowana przez Bruce'a McDonalda. Domorosły majsterkowicz zainwestował w ekstremalna kosiarkę aż 8000 dolarów, czyli nieco ponad 24 000 złotych. Z oryginalnego sprzętu wyrzucił on dwunastokonny, seryjny silnik Kohlera i zastąpił go turbiną gazową Garrett GTP 30-67.

Obraz

Turbina w czasie pracy generuje hałas na poziomie 112 decybeli. Dla porównania można dodać, że startujący samolot generuje około 130 nieznośnych decybeli. Wyobraźcie sobie, jaką gehennę muszą przechodzić sąsiedzi Bruce'a, jeśli ten faktycznie zdecyduje się kosi trawę takim potworem.

Obraz

Kosiarka nie powstała wcale tak szybko. Jej kompleksowy tuning zajął 150 godzin, które rozłożono na "raty" przez kolejne trzy lata. W zasadzie nie ma się co dziwić, bo przecież nie ma jeszcze sklepów, które oferowałyby gotowe części i rozwiązania dla tunerów kosiarek...

Źródło: popsci

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)