Twoja firma nadal korzysta z IE6? Donieś na nią!

Twoja firma nadal korzysta z IE6? Donieś na nią!
Andrzej Biernacki

19.08.2009 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej serwisów internetowych daje do zrozumienia użytkownikom Internet Explorera 6, że powinni zainstalować sobie nowszą przeglądarkę. Problem polega na tym, że wielu internautów nie może tego zrobić.

Coraz więcej serwisów internetowych daje do zrozumienia użytkownikom Internet Explorera 6, że powinni zainstalować sobie nowszą przeglądarkę. Problem polega na tym, że wielu internautów nie może tego zrobić.

Problemem są korporacyjne ograniczenia. Firmy nie pozwalają swoim pracownikom na samodzielne aktualizowanie przeglądarek. Administratorzy nie mają na to czasu albo ochoty.

Zdarza się również, że korporacje korzystają z archaicznego oprogramowania sieciowego (na przykład systemów zarządzania treścią), które działa wyłącznie na stareńkim Internet Explorerze.

Najnowszym pomysłem na walkę z opieszałością administratorów i programistów w dużych firmach jest... donoszenie. Za pośrednictwem witryny IE Offenders każdy niezadowolony pracownik może poskarżyć się na swój korp.

W serwisie można przeglądać rankingi zawierające dane największych grzeszników oraz przeczytać manifest:

[cytat]Większość użytkowników IE6 jest zmuszana do korzystania z tej aplikacji przez swoich pracodawców. (...) Istnieje wiele czynników, które utrudniają aktualizację. Często wszystko rozbija się o brak kompatybilności między nowymi przeglądarkami a firmowymi aplikacjami (...).[/cytat]

Na koniec twórcy projektu proszą o to, aby ich nie pozywać ;).

Skuteczność witryny IE Offenders raczej nie będzie duża. Korporacyjne tuzy rzadko przejmują się oddolnymi, społecznymi inicjatywami - szczególnie wtedy, gdy pojawiają się one w internecie. Jeśli faktycznie zaczynają zwracać na nie uwagę to właśnie po to, aby pozwać ich autorów :).

Twórcy serwisu zwracają jednak uwagę na poważny problem - polityka dużych firm (obejmująca także blokowanie dostępu do serwisów społecznościowych) ogranicza postęp w sieci, narusza bezpieczeństwo korporacyjnych baz danych czy zmniejsza wydajność pracowników.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także