UczymySie.pl - platforma edukacyjna dla rodziców

UczymySie.pl - platforma edukacyjna dla rodziców02.04.2008 12:00
Paweł Cebula

Gazeta.pl razem z Gazetą Wyborczą uruchomiły serwis UczymySie.pl, który przeznaczony jest dla rodziców chcących aktywniej uczestniczyć w edukacji swoich pociech.

Serwis Uczymysie.pl ma pomóc rodziom w aktywnym uczestnictwie rodziców w edukacji, poszerzaniu wiedzy i rozwijania zainteresowań dzieci. Zatroskani rodzice będą mogli znaleźć informacje i porady, jak coś wyjaśnić dziecku, lub jak pomóc mu w określonej dziedzinie, która sprawia mu kłopoty.

Rodzice zalogowani w portalu mogą odpowiadać na pytania lub samemu zadać pytanie z danego przedmiotu szkolnego innym użytkownikom serwisu.

- "Wierzymy, że rodzice mogą brać udział w nauce dzieci, również w nauce szkolnej. Nie można być ekspertem w każdej dziedzinie, a programy edukacyjne gimnazjum czy liceum wymagają bardzo szczegółowej wiedzy. Chcemy stworzyć dla rodziców miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń związanych ze wspólną nauką z dziećmi." - mówi Adam Mazan, jeden z twórców serwisu.

W UczymySie.pl rodzice znajdą również fachowe artykuły podzielone na działy: Pomoc w nauce, Standardy wiedzy, Dysleksja i ADHD, Znani o szkole. Dzięki przejrzystości serwisu, rodzice bez problemu znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)