UKE ogłosiło przetarg na darmowy Internet

internet-szerokopasmowy
internet-szerokopasmowy
Mateusz

26.05.2009 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił przetarg na częstotliwości o zakresie 2570 - 2620 MHz, które będą wykorzystywane przez radiową bezprzewodową sieć szerokopasmową. Zwycięzca przetargu będzie miał obowiązek dostarczenia darmowego Internetu.

ogłosił przetarg na częstotliwości o zakresie 2570 - 2620 MHz, które będą wykorzystywane przez radiową bezprzewodową sieć szerokopasmową. Zwycięzca przetargu będzie miał obowiązek dostarczenia darmowego Internetu.

Firma, która wygra przetarg będzie posiadała dostęp do częstotliwości, o których mowa na terenie całego kraju. Będzie mógł ich używać aż do 31 grudnia 2024 roku.

Zwycięska firma w ciągu trzech lat od rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będzie musiała objąć zasięgiem połowę mieszkańców Polski i zapewnić im darmowy dostęp do Internetu.

Czas jednorazowej sesji w ramach darmowego dostępu do sieci nie będzie mógł przekroczyć 60 minut. Prędkość pobierania plików dla jednego użytkownika nie będzie mogła być mniejsza niż 128 kb/s i nie większa niż 256 kb/s. Granica ta będzie obowiązywać przez pierwsze 12 miesięcy od daty rozpoczęcia świadczenia usług. Natomiast w ciągu kolejnych 24 miesięcy prędkość pobierania nie będzie mniejsza niż 256 kb/s, a jej górna granica wyniesie 512 kb/s.

źródło: uke.gov.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)