Ukraina nas zawstydzi? Szybkie pociągi do granicy z Polską pojadą 250 km/h

Strona głównaUkraina nas zawstydzi? Szybkie pociągi do granicy z Polską pojadą 250 km/h
25.02.2021 20:22
Ukraina nas zawstydzi? Szybkie pociągi do granicy z Polską pojadą 250 km/h
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Ukraina w planach ma budowę Kolei Dużych Prędkości. To ważna wiadomość także dla Polaków, którzy chcieliby odwiedzić Lwów. Czas podróży może się znacząco skrócić.

bEUIIKgl

Jak informuje Rynek Kolejowy, Ukraina inwestuje w modernizację kolei. To nie tylko ogłoszenie planu budowy Kolei Dużych Prędkości, ale też m.in. zakup nowego taboru czy remonty dworców.

W ramach ukraińskiej KDP szybkie pociągi kursowałby od Mościsk - miasta znajdującego się niedaleko polskiej granicy, oddalonego od Przemyśla o 30 km - do Lwowa.

Szybka linia połączy również Lwów i Kijów. Obecnie pociągiem podróż pomiędzy tymi miastami zajmuje przeszło 5 godzin. Nowe maszyny trasę mają pokonać w 2 godziny i 40 minut.

bEUIIKgn
Absurd w Pendolino. Koronawirus atakuje tylko przy wejściu do pociągu? PKP wyjaśnia
Absurd w Pendolino. Koronawirus atakuje tylko przy wejściu do pociągu? PKP wyjaśnia

Również pomiędzy innymi ukraińskimi miastami może skrócić się czas podróży. Na przykład z Kijowa do Odessy jedzie się dziś 7 godzin, a w przyszłości na końcowej stacji pasażerowie wysiądą już po 2 godzinach i 30 minutach.

Jeszcze bardziej imponująco przedstawiają się plany dotyczące trasy z Kijowa do Charkowa: z pięciu godzin do godziny i 30 minut.

Na pewno warto trzymać kciuki za powodzenie, bo wielu polskich turystów skorzystałoby z oferty ukraińskiego przewoźnika. Ale też na plany można patrzeć z nutką zazdrości, biorąc pod uwagę fakt, że na razie i u nas 250 km/h w przypadku pociągów to odległa prędkość.

Udostępnij:
bEUIIKgx
Komentarze (0)
bEUIIKhj