Ukraina zapowiada loty nad Czarnobylem. Słynna elektrownia będzie widoczna z góry dla turystów

Ukraina zapowiada loty nad Czarnobylem. Słynna elektrownia będzie widoczna z góry dla turystów

Ukraina zapowiada loty nad Czarnobylem. Słynna elektrownia będzie widoczna z góry dla turystów
Adam Bednarek
18.02.2021 15:34

Ukraińskie linie lotnicze, w odróżnieniu od wielu europejskich, nie robią sobie nic z pandemii i zapowiadają nową wiosenną atrakcję turystyczną. To niski przelot nad Czarnobylem.

Strefa wokół legendarnej elektrowni od dawna jest kuszącym kierunkiem. W 2019 roku odwiedziło ją przeszło 100 tys. turystów. Co ciekawe, drugą najczęściej podróżującą nacją byli Polacy - blisko 10 tys. zwiedzających to osoby z naszego kraju.

Zwiększone zainteresowanie to efekt popularnego serialu "Czarnobyl". Koronawirus na pewno lekko wstrzymał tę gałąź turystyki. Dlatego na wiosnę szykowana jest nowa atrakcja.

Ukraińskie linie lotnicze UIA (Ukraine International Airlines) zaoferują lot „donikąd”, celem obejrzenia z powietrza miejsca słynnej katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu - donosi serwis rynek-lotniczy.pl

Samolot Embraer E195 będzie leciał na wysokości 900 metrów. Z tej perspektywy turyści będą mogli obserwować rzekę Dniepr, zbliżając się w kierunku Czarnobyla.

Bilety na pierwszy lot natychmiast się wyprzedały. Linie szykują więc też kolejny. Popularność nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, jak wykluczona strefa chętnie odwiedzana jest przez turystów.

Ale nie tylko przez nich. Ukraińskie służby niejednokrotnie interweniowały w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, którą upodobali sobie grzybiarze.

Zwiedzanie i fotografowanie z góry jest szansą na niezapomniane widoki, ale również na zabezpieczenie własnego zdrowia. Okolice miejsca wypadku dalej są radioaktywne.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)