Ul zbudowany w całości z klocków LEGO. W środku mieszka 30 tysięcy pszczół

Jak wykorzystać niepotrzebne klocki LEGO? Irlandzki pszczelarz, nauczyciel i aktywista ratujący dziką przyrodę stworzył wyjątkowy domek dla pszczół. Ul został wykonany w całości z plastikowych elementów.

Klocki LEGO posłużyły jako budulec dla pszczelego ulu
Klocki LEGO posłużyły jako budulec dla pszczelego ulu
Źródło zdjęć: © Youtube
Arkadiusz Stando

20.05.2020 19:54

Niektórzy entomolodzy twierdzą, że pszczoły najważniejszych owady dla człowieka. Nie tylko tworzą popularny przysmak zwany przez nas miodem, ale przyczyniają się do zapylania roślin. Niestety, wedle wielu badań ich populacja w Polsce i na całym świecie znacznie zmalała.

Jednym z powodów są coraz mniejsze obszary zdatne do zamieszkania przez pszczoły. W dużej mierze winę ponosi działalność człowieka. Dlatego każdy z nas może pomóc pszczołom, budując wśród przyrody naturalne schroniska dla nich. Doskonałym przykładem jest ul zbudowany z klocków Lego, w którym zamieszkało już 30 tysięcy pszczół.

Covid Lego Beehive

To nie pierwszy tego typu obiekt i nie pierwsze nagranie krążące po sieci. Każde z nich zasługuje jednak na aplauz. Tym razem swój Lego-ul pokazał Irlandczyk, Ruairi O Leochain. Jest on nauczycielem i aktywistą pro-zwierzęcym. Zbiera pieniądze w serwisach crowdfundingowych, a następnie 100 proc. z nich przeznacza na budowę schronień dla zwierząt.

Sam pierwsze 5000 euro przeznaczył na budowę uli dla pszczół. Zebrany z nich miód pszczelarz ma zamiar zainwestować w stworzenie kolejnych schronień, i tak w kółko. W dłuższej perspektywie pasieki zostaną wykorzystane na kursy pszczelarstwa dla każdego, kto chce nauczyć się tej sztuki.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.