Ulepszenia ciała – magnetyczne palce

Po co robić coś takiego? Chcielibyście poczuć czy w przewodzie płynie energia lub czy urządzenie elektryczne na pewno działa? Magnetyczne opuszki palców to miniaturowa super moc dostępna dla prawie każdego człowieka.

Ulepszenia ciała – magnetyczne palce
Marek Maruszczak

18.11.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:02

Po co robić coś takiego? Chcielibyście poczuć czy w przewodzie płynie energia lub czy urządzenie elektryczne na pewno działa? Magnetyczne opuszki palców to miniaturowa super moc dostępna dla prawie każdego człowieka.

Czas przyzwyczajać się do coraz bardziej popularnych [modyfikacji ciała](http://Piercing w służbie poprawy wzroku (wideo)). Obok czysto wizualnych "poprawek" są też bardziej użyteczne możliwości poprawy swojego swojego ciała.

Początkowo magnesy wysokoenergetyczne wszczepiane pod skórę dłoni miały pomagać w mocowaniu metalowych ozdób. Okazało się jednak, że wpływa to bardzo negatywnie na skórę oddzielającą magnes od przyciąganego obiektu.

Ostatecznie magnesy skończyły jako „szósty zmysł” pozwalający wyczuć przepływ energii elektrycznej.

Obraz

Jednymi z prekursorów modyfikacji są Jesse Jarrell i Steve Haworth. Dzięki ich eksperymentom można wyczuć działanie dysku twardego, bramki na lotnisku i praktycznie każdego innego urządzenia zasilanego energią elektryczną.

Np. zbliżając palec z wszczepionym magnesem do przewodu będącego pod napięciem wyczujemy delikatne wibracje. Na tej samej zasadzie dowiemy się czy wykrywacz metali jest rzeczywiście włączony (podobną najczęściej nie są).

Mikro-ruchy magnesu wpływają na receptory odpowiadające między innymi za odczuwanie nacisku oraz temperatury.

Wszczepienie magnesu wymaga zabiegu chirurgicznego i istnieje ryzyko odrzucenia wszczepy lub wdania się zakażenia. Jednak możliwości są całkiem ciekawe i co ważne modyfikacja jest trudna do zauważenia.

Źródło: Wired

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.