Upragniona lakoniczność prognozy pogody

Upragniona lakoniczność prognozy pogody28.11.2008 08:30
Upragniona lakoniczność prognozy pogody
Konrad Hildebrand

Gdy kilka tygodni temu pisałem o Pogodnie, wydawało mi się, że nie można już bardziej skrócić prognozy pogody. Na szczęście, myliłem się. Można!

Gdy kilka tygodni temu pisałem o Pogodnie, wydawało mi się, że nie można już bardziej skrócić prognozy pogody. Na szczęście, myliłem się. Można!

Moja sympatia do małych internetowych serwisów pogodowych wynika głównie z niezdolności oglądania tych wszystkich godzin poświęconych pogodzie w telewizji. Jasne, kojarzę Jarka Kreta czy tę ładną prezenterkę z TVN24, której nazwiska nie pamiętam, ale wiem, że jest ładna, ale nie rozumiem, po co oni muszą tyle gadać i machać rękami zamiast powiedzieć, jaka będzie pogoda. A już wierszyki w wykonaniu prezentera Polsatu to już szczyt.

Na szczęście ktoś w internecie tak samo jak ja lubi stosować Brzytwę Ockhama w wyniku czego powstała tak cudowna strona jak Goingtorain.com. No bo w gruncie rzeczy, o to tak naprawdę chodzi, nie? Skoro mamy jesień, to wiemy, że jest upiornie zimno, pytanie tylko, czy będzie też obleśnie mokro?

Wpisujecie swoje miasto, kraj i tada, wiecie już, czy będzie padać. Czary! A wszystko trwa dwie sekundy.

Mashable wspomniało wczoraj jeszcze o innym podobnym serwisie, Umbrella Today, ale ten jest dostępny jedynie dla mieszkańców Stanów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)