Użytkownicy 4Chana to zakompleksione dzieciaki? Kontrowersyjne wyniki ankiety

Anonimowi (Fot. Flickr/Sklathill/Lic. CC by-sa)
Anonimowi (Fot. Flickr/Sklathill/Lic. CC by-sa)
Łukasz Michalik

29.12.2010 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Założone w 2003 r. forum 4Chan kojarzy się ze zorganizowaną sieciową społecznością. Jej założyciel – moot – uznawany jest za jedną z bardziej wpływowych postaci w Sieci. Wizerunek 4Chana został jednak ostatnio poważnie nadwyrężony.

Założone w 2003 r. forum 4Chan kojarzy się ze zorganizowaną sieciową społecznością. Jej założyciel – moot – uznawany jest za jedną z bardziej wpływowych postaci w Sieci. Wizerunek 4Chana został jednak ostatnio poważnie nadwyrężony.

4Chan ma na koncie wypromowanie wielu sieciowych memów, takich jak Lolcat albo Pedobear. Jego użytkownicy są również odpowiedzialni za ataki na różne strony WWW. Siłą 4Chana nie jest informatyczna wiedza użytkowników, ale... ich liczba.

Wizerunek bezwzględnych, sieciowych wojowników może jednak mocno ucierpieć za sprawą pewnej ankiety. W skrócie można podsumować je jednym zdaniem: przeciętny użytkownik 4Chan to biały nastolatek, z pasją oddający się masturbacji ;).

Choć ankieta jest w dużej mierze żartem (podczas jej przygotowywania nie wykorzystywano profesjonalnej metodologii), warto przyjrzeć się jej wynikom.

Okazuje się na przykład, że kobiety stanowią zaledwie 15% użytkowników 4Chana. Mniej liczną grupę tworzą transseksualiści (5%) i... osoby mające problem z określeniem swojej tożsamości płciowej.

Co trzeci ankietowany ma 14-18 lat. 44% podało wiek 19-23 lata. Prawie połowa ujawniła, że nie uprawiała jeszcze seksu. Chętnie za to przyznawała się do wczesnej masturbacji (w wieku 9-12 lat).

Największy odsetek ankietowanych spędza na forum nie więcej niż godzinę dziennie, a nieco ponad 20% poświęca na 4Chana 2 godziny. Co ciekawe, 5% użytkowników spędza na forum więcej niż 24 godziny na dobę :D.

Stosunkowo niewielki odsetek użytkowników przyznaje się do tworzenia treści dostępnych na forum. Zdecydowana większość to jedynie bierni odbiorcy, aktywni twórcy treści to tylko kilka procent społeczności.

Niekwestionowanym przywódcą 4Chana pozostaje Christopher Poole, znany jako moot, który może liczyć na aprobatę niemal 70% "poddanych". Jednocześnie można dostrzec tęsknotę za elitarnością - zdecydowana większość ankietowanych źle ocenia stałe powiększanie się liczby użytkowników forum.

Dość ciekawie wygląda również ocena, jaką sami sobie wystawiają członkowie społeczności - ponad 60% z nich nie pozwoliłoby własnym dzieciom na odwiedzanie 4Chana ;).

Na ile wiarygodna może być ankieta wypełniana przez ludzi słynących z przewrotnego poczucia humoru?

Źródło: BusinessInsider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)