Użytkownicy GG coraz bardziej wkurzeni. Będzie rewolucja?

Użytkownicy GG coraz bardziej wkurzeni. Będzie rewolucja?

Gadu-Gadu
Gadu-Gadu
Andrzej Biernacki
30.12.2009 15:57

Kilka dni temu pisaliśmy o dziwacznych reklamach, które komunikator GG zaczął wklejać do rozmów użytkowników. Na tym jednak sprawa się nie skończyła. Głosów krytyki przybywa z dnia na dzień.

Kilka dni temu pisaliśmy o dziwacznych reklamach, które komunikator GG zaczął wklejać do rozmów użytkowników. Na tym jednak sprawa się nie skończyła. Głosów krytyki przybywa z dnia na dzień.

Tylko dzisiaj w Wykopie pojawiły się aż dwa doniesienia związane z Gadu-Gadu. Najpierw jeden z internautów poskarżył się na treści reklamowe, które komunikator zaczął wklejać pomiędzy zwykłe wypowiedzi. Dotyczy do słuchaczy stacji radiowych Open.fm. Poniżej zrzut ekranu:

Obraz

Kilka godzin później furorę zaczął robić dość gwałtowny i niecenzuralny komentarz, który jeden z użytkowników Gadu-Gadu opublikował na oficjalnym forum programu. Witryna padła, na szczęście mamy mirrory. Internauta napisał między innymi:

Jak wszyscy wiecie, GGTeam ostatnio nie próżnuje. Osobiście wolałbym żeby każdy z nich dostał po kulce w łeb ew. siekierą w twarz, ale na to się nie zapowiada, bo kto by chciał marnować sobie życie... zabije się takie gno a pójdzie siedzieć jak za człowieka... W każdym razie wśród nowości mamy te pierlnięte emotki z MnMsami. Ja naprawdę nie wiem do jakiego stopnia skurały musiał być wydział marketingowy żeby w ten sposób się sprzedać, ale powinni wylecieć na zbity pysk.

Dodał także:

Kompletnym szczytem skurwienia jest też brak możliwości wyłączenia tego żenującego, wkurającego paska, który jedynie zasłania listę kontaktów. Poza tym jakiś kompletnie niedorozwinięty kus pierlony projektując to nie przewidział możliwości, że ktoś może mieszkać za granicą, tak wiec słoneczko które mam w dolnym prawym roku nigdy nie pokazuje odpowiedniej prognozy pogody (...).

Całość można przeczytać tutaj lub tu.

Gadu-Gadu faktycznie przegina z ilością oraz inwazyjnością reklam. Wykorzystuje swoją dominującą pozycję i fakt, że dla wielu mniej zaawansowanych użytkowników GG to synonim komunikatora. Tak samo jak Internet Explorer - dla nich jedyne narzędzie do przeglądania zasobów sieci ;).

Alternatyw jest sporo - Tlen, Jabber czy Gtalk. Nie wszystkie aplikacje obsługują jednak protokół GG, a twórcy reżimowej usługi dbają o to, aby maksymalnie utrudnić życie konkurencji. Mają zresztą do tego prawo. Ta technologia należy przecież do nich.

Pracującym dla GG specom od marketingu zalecamy większy umiar. Prędzej czy później pojawi się kropla, która przepełni kielich goryczy. Internauci zaczną masowo szukać innych programów, a niezależni deweloperzy zadbają o to, aby z protokołu GG nadal można było korzystać.

Źródło: Wykop

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)