Używaj tematów z Windows 7 w Vista i XP

kompozycja
kompozycja
Paweł Cebula

01.12.2009 16:00

Przy okazji przygotowywania Windows 7 Microsoft położył duży nacisk na kwestie związane z wyglądem interfejsu użytkownika. Efekt jest naprawdę bardzo dobry i ciężko znaleźć jakieś nieestetyczne i niedopracowane elementy. Co więcej, użytkownicy "Siódemki" mogą dzielić się swoimi kompozycjami z innymi osobami.

Przy okazji przygotowywania Windows 7 Microsoft położył duży nacisk na kwestie związane z wyglądem interfejsu użytkownika. Efekt jest naprawdę bardzo dobry i ciężko znaleźć jakieś nieestetyczne i niedopracowane elementy. Co więcej, użytkownicy "Siódemki" mogą dzielić się swoimi kompozycjami z innymi osobami.

Jedną z poważniejszych zmian w wyglądzie interfejsu użytkownika miała miejsce przy okazji premiery Windows Vista. Aero Glass - bo o nim mowa - sprawił, że system Microsoftu stał się ładniejszy i bardziej przyjemny dla oka po wielu latach od chwili pojawienia się XP. Efekty nie były jednak zbyt dopracowane, co skutkowało sporym zapotrzebowaniem na zasoby sprzętowe. Niedawno zostało to jednak poprawione.

Używaj tematów Windows 7 z XP i Vistą

Obraz

Fakt posiadania nieco starszego systemu operacyjnego nie musi oznaczać braku możliwości korzystania z naprawdę ładnych kompozycji, jakimi cieszą się użytkownicy Windows 7. Każdy użytkownik Visty i XP może zaadoptować nowe tematy na potrzeby swojego systemu. Przede wszystkim musimy przejść na stronę tematów dla Windows 7 i wybrać coś dla siebie.

Użycie przycisku "Download" oznaczać będzie zapis na naszym dysku nietypowego archiwum z rozszerzeniem .themepack. Jest to pakiet, który zawiera elementy takie jak obrazy tła, dźwięki, kursory, ikony, wygaszacze ekranu, a także schematy kolorów dla Aero Glass. Temat można wypakować korzystając z 7-zip lub zmieniając rozszerzenie na .cab.

  • Dźwiękiphoto position=\inside\94841/photoW katalogu z wypakowanym tematem znajdziemy dźwięki w formacie .wav. Możesz je skopiować do specjalnego folderu, w którym przechowywane są właśnie pliki audio odtwarzane przez system operacyjny - znajduje się on w C:WindowsMedia. Dźwięki możesz zmienić przy użyciu odpowiedniej opcji znajdującej się w Panelu Sterowania.
  • Ikonyphoto position=\inside\94842/photoW przypadku bardziej zaawansowanych skórek znajdziemy również niestandardowe ikonki i zdecydowanie warto z nich skorzystać, aby osiągnąć lepszy efekt. Użycie ich zależy od systemu:Windows XP: kliknij PPM w pulpit i wybierz właściwości. W karcie *\Pulpit* znajduje się przycisk *\Dostosuj pulpit* - po kliknięciu jej otworzy się nowe okno, które będzie umożliwiało podmianę ikon.Windows Vista: klikamy PPM w pulpit i wybieramy *\Personalizuj*, a następnie *\Zmień ikony pulpitu*. Teraz naszym zadaniem jest wskazanie odpowiedniego folderu, który zawiera pliki z rozszerzeniem .ico.
  • Wygaszacz ekranuphoto position=\inside\94843/photoSkorzystanie z tego elementu ogranicza się właściwie do dwóch kroków. Pierwszym jest skopiowanie pliku z rozszerzeniem .scr do folderu C:WindowsSystem32. Następnie zmieniamy wygaszacz ekranu dokładnie tak, jak robimy to zazwyczaj. Musimy liczyć się z tym, że nie każdy wygaszacz z Windows 7 będzie działał w starszych systemach./list

Źródło: Labnol

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)