Valve Index VR znów w sprzedaży. Nie zwlekajcie, jeśli rozważacie zakup - znów może go zabraknąć

Valve Index VR znów w sprzedaży. Nie zwlekajcie, jeśli rozważacie zakup - znów może go zabraknąć
10.03.2020 15:55
Zestaw Valve Index VR znów w sprzedaży
Zestaw Valve Index VR znów w sprzedaży
Źródło zdjęć: © Valve
Jan Domański
Jan Domański

Rynek VR między innymi dzięki zbliżającej się premierze Half-Life: Alyx przechodzi wzrost zainteresowania. Gogle wirtualnej rzeczywistości od Valve szybko wyprzedały się w ostatniej partii, ale znów są dostępne. Ciekawe, czy na długo.

Teoretycznie nie potrzeba kupować gogli Valve Index, aby cieszyć się zbliżającą się premierą Half-Life: Alyx, można zastosować też inne kompatybilne komputerowe zestawy VR. Ale widać sympatia do rozwiązania producentów gry i jego niewątpliwie lepsze możliwości niż części konkurencji przemawiają na rzecz kupna Index.

Valve Index dostępne, ale nie dostaniemy ich od ręki

W ubiegłym tygodniu firma ogłosiła, że planuje znów wprowadzić Valve Index VR do sprzedaży. I stało się, druga partia gogli twórców cyklu Half-Life jest już dostępna do kupienia w dedykowanym sklepie Steam. Ceny na platformie widnieją w złotówkach, a dostawy przewidywane są na 8 - 10 tygodni.

Z tym, że chodzi o czas wysyłki, a nie faktycznego dostarczenia. Jeśli towary będą wysyłane do Polski z Beneluksu, tak jak w przypadku wyprzedaży końcówki Steam Controllerów, to sama dostawa potrwa około 3 dni. Ciekawe, czy znów zestawy zostaną wykupione w zastraszającym tempie. Ostatnia partia bardzo szybko zniknęła ze Steam.

Half-Life: Alyx Announcement Trailer

Cena za pełny zestaw to 4699 złotych. W jego skład wchodzą gogle VR, kontrolery, stacje bazowe i kopia gry Half-Life: Alyx. Jeśli mamy satelitki lub elementy sterujące od HTC Vive lub HTC Vive Pro, to możemy zadowolić się tańszymi zestawami bez jednego lub dwóch elementów, choć najlepiej skompletować całość od razu i nie posiłkować się zgodnymi zamiennikami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)