W 2018 r. postaw na ład i porządek. Najlepsze roboty sprzątające w dobrych cenach

Strona głównaW 2018 r. postaw na ład i porządek. Najlepsze roboty sprzątające w dobrych cenach
29.12.2017 03:04
W 2018 r. postaw na ład i porządek. Najlepsze roboty sprzątające w dobrych cenach
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Katarzyna Mikołajewska
Katarzyna Mikołajewska

Roboty sprzątające przestają być ciekawą nowinką i stają się prawdziwą pomocą w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Jak wybrać dobrego robota i nie przepłacić?

bETMtjFh

Obecnie na rynku dostępne są roboty odkurzające, roboty mopujące oraz roboty myjące okna. Najpopularniejsze są te odkurzające - dobry sprzęt tego typu jest naprawdę ogromną pomocą, zwłaszcza w domach osób zabieganych czy posiadających zwierzęta.

Jak wybrać dobrego robota odkurzającego? Po pierwsze zwróćmy uwagę na dobra markę i szukajmy okresowych promocji. Czas po świętach to doskonały moment na zakup takiego gadżetu. Sklepy starają się pozbyć sprzętów, których nie udało się sprzedać przed Bożym Narodzeniem i oferują je w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ważne są dodatkowe nasadki

Przykładowo robot bardzo dobrej marki Ecovacs Robotics obecnie na Amazonie jest o 70 proc. tańszy. Możemy go kupić za 129 euro, czyli około 540 złotych.

bETMtjFj

Ten robot jest wyposażony w końcówkę wycierającą. To znaczy, że nie tylko odkurzy, ale i wytrze podłogi. Jest także doskonale dostosowany do usuwania sierści zwierząt. Dzięki temu nie musimy kupować dodatkowo robota mopującego, co wiąże się z dużą oszczędnością.

Robot powinien być uniwersalny i prosty w obsłudze

Konstrukcja robota Deebot Superslim o wysokości 5,7 cm pasuje pod prawie wszystkie meble. Jego zaletą jest również proste programowanie i obsługa tylko za naciśnięciem jednego przycisku. Posiada również zabezpieczenie przed upadkiem i system wykrywania przeszkód.

Koniecznie sprawdź, na ile starcza akumulator

Kluczowym parametrem, który powinniśmy sprawdzić przy wyborze robota odkurzającego jest czas jego działania po jednorazowym zasilaniu. Do jednego z lepszych modeli pod względem pojemności akumulatora i oszczędzania energii należy Deebot M82.

Ten robot nie należy do najtańszych, ale jest cichy (56 dB), wydajny i działa do 150 minut. Na Amzonie można czasem znaleźć promocje na ten model. Obecnie trwa jedna z atrakcyjniejszych obniżek. Deebota kupimy za 227 euro, czyli około 950 zł. Co więcej, sprzęt może nam zostać dostarczony za darmo.

bETMtjFp

Postaw na jakość

Ta zasada nie wszystkim się spodoba. Przy wyborze robota sprzątającego nie warto oszczędzać. Nie oznacza to, że nie powinniśmy szukać konkretnego modelu w jak najniżej cenie. Po prostu w tym przypadku nie opłaca się kupować tanich podróbek z AliExpress czy najprostszych modeli. Tani robot nieznanej nam marki najprawdopodobniej dostarczy nam więcej powodów do frustracji niż pożytku. Będzie go trzeba co chwilę ładować, nie będzie pracował cicho i nie nauczy się, jak wygląda nasze mieszkanie czy dom i gdzie ma sprzątać. Za jaki model warto zapłacić?

iRobot Roomba to model, który zdejmie problem sprzątania podłóg i dywanów z naszych barków.

Sprzęt posiada system AeroForce, czyli po prostu podwójne obracające się szczotki z trwałym gumowym bieżnikiem. Chwytają i rozbijają brud oraz zanieczyszczenia z każdego rodzaju podłogi. iRobot jest cichy i sam uczy się rozkładu naszego mieszkania, tworząc jego mapę. Jeśli nie chcemy żeby sprzątał w jakimś miejscu, możemy mu postawić wirtualna ścianę, za którą nie będzie wjeżdżał.

Jego największą zaletą jest to, że sam się ładuje, Ma do tego specjalną stacje dokującą. Kiedy kończy mu się energia, po prostu do niej podjeżdża. To komfort, którego nie można przecenić.

bETMtjFq

Robotem możemy zarządzać za pomocą aplikacji na smartfonie. Co więcej, dzięki programatorowi pracy zaprogramujemy, w jakich godzinach robot ma sprzątać w ciągu całego tygodnia. Można ustawić go tak, aby sprzątał wtedy, gdy jesteśmy w pracy.

W promocji na Amazonie tego robota kupimy za 799,90 euro, czyli około 3 tys. 350 zł. W polskich sklepach jego cena nierzadko przekracza 4 tysiące!

Jeśli nie masz puszystych dywanów

Jeśli mamy w mieszkaniu tylko krótkie dywany, najlepszym wyborem będzie tańszy model Ilife Robot A4S. Obecnie w promocyjnej cenie kupimy go już za 177 euro, czyli około 740 zł.

Jest on idealny do tego typu dywanów: 2 szczotki boczne i 1 główna szczotka w kształcie litery V zapewniają lepszą skuteczność czyszczenia na twardych podłogach, takich jak płytki lub laminat oraz na dywanach o krótkim włosiu. Robot jest wydajny, akumulator starcza na ponad 120 min czyszczenia w zależności od właściwości otoczenia.

Udostępnij:
bETMtjFt
Komentarze (15)
bETMtjGf