W jakich miejscach korzystamy z tabletów?

Tablety zyskują sobie coraz większą popularność i stają się nieodłączną częścią życia niektórych gadżetomaniaków. Okazuje się, że ich posiadacze zabierają je ze sobą praktycznie wszędzie. Przeprowadzone badania pokazują, gdzie korzystamy z nich najczęściej.

fot. Flickr.com/William Hook/lic. CC
fot. Flickr.com/William Hook/lic. CC
Grzegorz Nowak

24.08.2011 11:00

Tablety zyskują sobie coraz większą popularność i stają się nieodłączną częścią życia niektórych gadżetomaniaków. Okazuje się, że ich posiadacze zabierają je ze sobą praktycznie wszędzie. Przeprowadzone badania pokazują, gdzie korzystamy z nich najczęściej.

Jakiś czas temu Paweł pokazywał Wam badania pokazujące, do czego właściwie używane są tablety. Wykazały one miedzy innymi, że te nowe urządzenia z powodzeniem zastępują laptopy i komputery stacjonarne oraz że użytkownicy cenią je ze względu na mobilność. Skoro można je zabrać wszędzie, ktoś postanowił zbadać, gdzie konkretnie się z nimi udajemy.

Obraz

Staples, amerykańska sieć sklepów z akcesoriami biurowymi, przeprowadziła sondę wśród osób korzystających z tabletów. 200 respondentów odpowiadało na pytania związane z użytkowaniem i funkcjonalnością tych przenośnych komputerów. Choć wnioski były podobne do tego badania, o którym pisał Paweł, ciekawa jest jedna rzecz - 78% badanych używała tabletu w łóżku, 30% w restauracji a 35% w... łazience.

Okazuje się więc, że co trzeci posiadacz iPada albo innego tabletu bierze go ze sobą, kiedy udaje się za potrzebą (bo nie sądzę, żeby brali go pod prysznic). Gdy jednak się nad tym zastanowić, to takie wyniki nie powinny nikogo dziwić. Książka i gazeta jest odwiecznym towarzyszem "posiedzeń" w toalecie, a skoro coraz częściej korzystamy z elektronicznych wydań, nic dziwnego, że wędrują one także do łazienki.

Osobne pytanie jest takie, czy to dobrze, że stajemy się aż tak bardzo przywiązani do technologii?

Źródło: gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.