W serwisie Amazon kupisz radioaktywny Uran w puszce [wideo]

W serwisie Amazon kupisz radioaktywny Uran w puszce [wideo]

uran
uran
Marcin Krzewicki
16.07.2010 19:00, aktualizacja: 11.03.2022 14:02

Pamiętacie medialna aferę, w której informowano, że pewien nastolatek nielegalnie kupował materiały radioaktywne? Teraz możecie nabywać takie same rzeczy wprost z serwisu Amazon.

Pamiętacie medialna aferę, w której informowano, że pewien nastolatek nielegalnie kupował materiały radioaktywne? Teraz możecie nabywać takie same rzeczy wprost z serwisu Amazon.

Radioaktywne próbki uranu sprzedawane są w takich oto puszkach. Trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić z jakiego materiału je wykonano, dlatego odsunę na bok wszelkie spekulacje na ten temat.

Sam sprzedający opisuje swój towar w następujący sposób:

Są to radioaktywne próbki Uranu przydatne do testowania liczników Geigera. Nie ma potrzeby nabywania licencji na ich posiadanie. Działamy zgodnie z przepisami sekcji 13 z części 40 w NRC Nuclear Regulatory Commission odnośnie zasad i przepisów dotyczących usług pocztowych (...)

Materiały promieniotwórcze są przeznaczone tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych i naukowych

Ciekawi mnie czy zapewnienia sprzedawcy są stosowane w praktyce. Podejrzewam, że znawcy materiałów promieniotwórczych doskonale wiedzą gdzie można kupić tanio i bezpiecznie kilka radioaktywnych próbek, które można samodzielnie wykorzystać w celach czysto naukowych. Cena zakupu puszki z próbkami wynosi około 94 złotych plus koszty przesyłki.

Jednak jakbyście się czuli i co byście pomyśleli wiedząc, że wasza nowa koszulka, kupiona w dowolnym serwisie aukcyjnym, jechała do Was na przykład 500 kilometrów w sąsiedztwie Uranu? Czy "promienielibyście" ze szczęścia?

Źródło: TecheblogAmazon

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)