W skrócie: Dom z drukarki 3D, bankructwo Atari, 85-latka, która gra w Grand Theft Auto IV

W skrócie: Dom z drukarki 3D, bankructwo Atari, 85-latka, która gra w Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto, czyli świetna gra dla babci?
Grand Theft Auto, czyli świetna gra dla babci?
Marta Wawrzyn
22.01.2013 19:02

Futurystyczne gadżety, które mogą odmienić nasze życie w tym roku. Bankructwo amerykańskiego Atari. Francuskie kontrowersje związane z podatkiem internetowym. Oryginalny dom z drukarki 3D. Fantastyczna babcia, która gra w Grand Theft Auto IV. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

Futurystyczne gadżety, które mogą odmienić nasze życie w tym roku. Bankructwo amerykańskiego Atari. Francuskie kontrowersje związane z podatkiem internetowym. Oryginalny dom z drukarki 3D. Fantastyczna babcia, która gra w Grand Theft Auto IV. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

  1. Futurystyczne gadżety na nowy rok. Business Insider prezentuje 7 gadżetów, które mogą odmienić nasze życie w 2013 roku. Wśród nich Xbox 720 i telewizory w technologii 4K.
  1. Atari bankrutuje. Kultowa dla mojego pokolenia firma Atari złożyła w USA wniosek o bankructwo. Amerykanie chcą w ten sposób uwolnić się od francuskiej spółki matki i uniknąć spłaty jej długów. Ten ruch może pomóc Atari wrócić do lepszej kondycji – jeśli oczywiście znajdą się nowi inwestorzy.
  1. Francja chce wprowadzić podatek internetowy. Przed podatkami uciekają z Francji bogacze, ale "na szczęście" tamtejszemu rządowi nie brakuje pomysłów. Francuzów od dawna denerwuje to, że amerykańscy giganci, jak Google czy Facebook, zarabiają w ich kraju krocie na reklamach i prawie nic z tego nie oddają. Zaradzić temu ma nowy podatek od gromadzenia informacji o użytkownikach, przed którym nie dałoby się uciec.
  1. Powstanie dom z drukarki 3D? Holenderski architekt Janjaap Ruijssenaars wpadł na ciekawy pomysł: zamierza stworzyć dom przy użyciu drukarki 3D (w technologii D-Shape). Konstrukcja będzie oparta na idei pętli Möbiusa, więc budynek będzie miał specyficzny kształt.
Obraz
  1. Nowy MySpace z problemami. Nowy MySpace ma problem: małe wytwórnie uważają, że nowy właściciel serwisu nie ma prawa korzystać z ich utworów. Czy to się skończy w sądzie?
  1. Amazon zrobi serial "Zombieland". Długo panowała cisza na temat opartego na filmie z 2009 roku serialu "Zombieland". Projekt jednak nie umarł – amerykańskie media donoszą, że zrealizuje go Amazon.
  1. Nadchodzi "Spartacus: War of the Damned". Fragment premiery finałowego sezonu "Spartakusa" obejrzycie tutaj.
  1. Co oglądać, kiedy nie ma już "Fringe"? Niezawodny serwis io9 prezentuje wszystkie warte uwagi (i kilka niewartych uwagi) seriale science fiction, które są obecnie emitowane. Przedstawia też krótko produkcje, których jeszcze nie ma na antenie, a nawet takie, które są na etapie castingów do pilota.
  1. Najdziksze miejsca na świecie. Jeszcze raz io9 – i fantastyczne zdjęcia najdzikszych miejsc na naszej planecie. Prosto z "National Geographic", który właśnie obchodzi 125. urodziny.
  1. 85-latka, która uwielbia Grand Theft Auto IV. Stacja BBC zrobiła wywiad z 85-latką, która lubi gry komputerowe - i to takie, które niekoniecznie spodobałyby się naszym babciom. Hilda Knott używa konsoli PlayStation 3 podpiętej do gigantycznego telewizora i gra m.in. w Grand Theft Auto IV.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)