W skrócie: Świetny trailer "Loopera", auta bez kierowców, więcej władzy = mniej stresu

W skrócie: Świetny trailer "Loopera", auta bez kierowców, więcej władzy = mniej stresu

Kadr z trailera "Loopera" (Fot. YouTube)
Kadr z trailera "Loopera" (Fot. YouTube)
Marta Wawrzyn
26.09.2012 19:00

W Nowym Jorku w szalonym tempie rośnie przestępczość związana z gadżetami Apple'a. Po drogach Kalifornii mogą już jeździć auta Google'a bez kierowców. "Looper" wygląda niesamowicie w najnowszym zwiastunie. Naukowcy twierdzą, że ludzie, którzy mają więcej władzy, są mniej zestresowani. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

W Nowym Jorku w szalonym tempie rośnie przestępczość związana z gadżetami Apple'a. Po drogach Kalifornii mogą już jeździć auta Google'a bez kierowców. "Looper" wygląda niesamowicie w najnowszym zwiastunie. Naukowcy twierdzą, że ludzie, którzy mają więcej władzy, są mniej zestresowani. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

  1. W Nowym Jorku kradną produkty Apple'a. W mieście zwanym Wielkim Jabłkiem w szalonym tempie (o 40% w ciągu ostatniego roku) rośnie przestępczość związana z gadżetami z małym jabłuszkiem. Od 1 stycznia do 23 września 2012 roku policja odebrała zgłoszenia 11,4 tysiąca przypadków kradzieży gadżetów firmy Apple. Wszystkich przestępstw w tym czasie odnotowano 79 tysięcy. Strach pomyśleć, co się będzie działo teraz, kiedy wyszedł nowy, pożądany przez wszystkich iPhone.
  1. Rewelacyjny trailer filmu "Looper". Czegoś takiego dawno nie widziałam! Twórcy opowiadającego o płatnym zabójcy ze świata przyszłości filmu science fiction "Looper" zrobili zwiastun, złożony ze scen w postaci namalowanych pędzlem rysunków. Nie ma dialogów, są tylko fantastyczne obrazy. W filmie grają m.in. Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt i Emily Blunt. "Looper" wchodzi na ekrany polskich kin 2 listopada.

Looper Official Trailer #3 - Animated (2012) - Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis Movie HD

  1. Ludzie, którzy mają władzę, są mniej zestresowani? W pięknych czasach, kiedy to zajmowałam się poppolityką, wyszukiwaliśmy czasem zdjęcia polityków po kilku latach u władzy i porównywaliśmy je z ich zdjęciami sprzed tych kilku lat. Zazwyczaj wychodziło nam, że przez te kilka lat postarzeli się bardziej, niż "zwykły człowiek" starzeje się przez lat dziesięć. Naukowcy mówią jednak coś zupełnie innego: im wyższą pozycję zajmuje człowiek, tym mniej jest zestresowany. Nie do wiary, prawda?
  1. Twiter najpopularniejszy w Chinach (gdzie jest zablokowany). Ciekawostka ze świata social media: krajem, w którym mieszka najwięcej użytkowników Twittera, są Chiny (35,5 mln). Byłoby to całkiem normalne, w końcu Chiny to duży kraj. Problem w tym, że Twittera (podobnie zresztą jak Facebooka) oficjalnie tam używać nie wolno.
Obraz
  1. Jak pracuje się w startupach w Amsterdamie. The Next Web zachwyca się biurami startupów z Amsterdamu. Jasne, nowoczesne, kolorowe pomieszczenia, dużo miejsca – faktycznie wygląda to bardzo fajnie. Zdjęcia tych cudownych wnętrz tutaj.
  1. Komu nowa tapeta, komu? 8-bitowy muchomor, fazy Księżyca, minimalistyczny Batman. Geek Sugar prezentuje 20 tapet na pulpit, które powinny spodobać się geekom.
  1. Foremki do ciastek dla fanów "Star Treka". Chcielibyście zjeść ciasteczko w kształcie charakterystycznego gestu pozdrowienia wolkańskiego? Proszę bardzo! Na stronie Think Geek można znaleźć foremki do ciastek zaprojektowane z myślą o fanach "Star Treka". Kosztują 19,99 dol.
Obraz
  1. Auta bez kierowców na ulicach Kalifornii. Gubernator Kalifornii Jerry Brown podpisał ustawę zezwalającą samosterującym autom Google'a jeździć po drogach w tym stanie. Sergey Brin przy tej okazji powiedział, że już za pięć lat takie samochody będą dostępne dla przeciętnego człowieka. Pomogą one niewątpliwie w poruszaniu się osobom starszym, niewidomym, a także tym, którzy przesadzili trochę z alkoholem.

[/blo-link-inner]

  1. Narodzie, rób przetwory na zimę! W Polsce robimy kiszone ogórki, dżemy i inne przetwory na zimę, bo nauczyła nas tego szara rzeczywistość PRL-u. Ale nie jesteśmy jedynym narodem, który chomikuje w ten sposób jedzenie. Amerykanie też tak robili w trudnych czasach. Tutaj znajdziecie 13 ciekawych plakatów zachęcających Amerykę do robienia przetworów. Mój ulubiony? "Can All You Can"! Był to zresztą bardzo popularny slogan w czasie I i II wojny światowej.
Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)