W T-Mobile za 9 zł możesz dzwonić, gdzie chcesz? Bzdura!

W T-Mobile za 9 zł możesz dzwonić, gdzie chcesz? Bzdura!21.06.2011 13:08
Nie z każdym pogadasz za 9 zł (Fot. Flickr/mark sebastian/Lic. CC by-sa)
Nie z każdym pogadasz za 9 zł (Fot. Flickr/mark sebastian/Lic. CC by-sa)
Michał Michał Wilmowski

T-Mobile ledwie wszedł do Polski, a już udało mu się wzbudzić kontrowersje. Nie dotyczą one koloru różowego, ale promocji, która jest mało korzystna dla klientów.

T-Mobile ledwie wszedł do Polski, a już udało mu się wzbudzić kontrowersje. Nie dotyczą one koloru różowego, ale promocji, która jest mało korzystna dla klientów.

Polski T-Mobile oferuje posiadaczom telefonów na kartę Tak-Tak promocję Zawsze blisko. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda naprawdę fajnie: za 9 zł dostajesz 2000 minut, które możesz wykorzystywać przez 7 dni "na rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie".

O tym, gdzie tkwi haczyk, pisze Tomasz Topa. T-Mobile oferuje rozmowy z "milionami numerów", a nie ze wszystkimi numerami. Prefiksy numerów, pod które można dzwonić w ramach promocji, wymieniono w załączniku, który niełatwo znaleźć.

W warunkach oferty wymienione są tylko te numery, na które dzwonić nie wolno:

Usługa "Zawsze blisko" nie obejmuje następujących połączeń: połączeń realizowanych w Roamingu, transmisji danych, połączeń wideo, oraz połączeń na numery: *9602, *9797, *9898, 602 913, 602 990, 608 908, 602 950 000, 602 951 000, 602 960 200, 602 985, 604 01 01 01, 604 02 02 02, numery Poczty głosowej, numery alarmowe, usługowe i specjalne, Numery Premium.

To znaczy, że jeśli dzwonisz na jakikolwiek inny numer, możesz to zrobić w ramach promocji? A gdzie tam! Topa dokopał się w końcu do załącznika i znalazł w nim długą listę numerów, które są obsługiwane w ramach oferty.

Ze zdziwieniem odkrył, że ma do czynienia z wehikułem czasu:

Hm... pamiętacie czasy, gdy 50x oznaczało numery Idei, parzyste 60x Erę, a nieparzyste Plusa? No właśnie, to było dawno temu, teraz każdy może mieć dowolny numer w dowolnej sieci. W promocji nie dodzwonimy się do osób, które przeniosły numer do T-Mobile.

Dodajmy jeszcze, że "świat" w przypadku sieci T-Mobile nie oznacza całego świata, a jedynie: Austrię, Chorwację, Czarnogórę, Czechy, Holandię, Macedonię, Niemcy, Słowację, USA, Węgry i Wielką Brytanię.

Oczywiście, jeśli wziąć pod uwagę, że płacimy 9 zł za 2000 minut, to T-Mobile oferuje całkiem sporo. Jeśli ktoś ma dużo znajomych z telefonami w T-Mobile'u, może śmiało dzwonić.

Ale jeśli już nie jesteś pewien, czy telefon Twojego znajomego mieszkającego w USA łapie się na tę promocję, lepiej do niego nie dzwoń. Kto wie jaką niespodziankę ma dla Ciebie T-Mobile.

Źródło: TomaszTopa.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)