W te święta jedź bezpiecznie. Idealne prezenty pod choinkę dla kierowcy

W te święta jedź bezpiecznie. Idealne prezenty pod choinkę dla kierowcy

Wideorejestrator to przydatny, ale nie jedyny gadżet dla kierowcy
Wideorejestrator to przydatny, ale nie jedyny gadżet dla kierowcy
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
01.12.2017 08:20

Odpowiedni prezent dla kierowcy musi być przede wszystkim praktyczny. To wcale nie oznacza, że masz przeznaczyć na niego duże pieniądze. Każdy gadżet, który ułatwi prowadzenie samochodu w trudnych warunkach lub pomoże w codziennych sytuacjach będzie dla kierowcy doskonałym podarkiem.

Poniżej przedstawiamy kilka interesujących akcesoriów dla kierowców, które z powodzeniem możesz podarować mu na święta.

Najważniejszy jest komfort jazdy

Poranki, zwłaszcza zimą, bywają trudne. Jeśli samochód stoi „pod chmurką”, co rano będzie powtarzał się ten sam schemat: skrobanie szyb, kłopoty z rozruchem i długie nagrzewanie auta. Choć nie ma stuprocentowo skutecznego remedium na pierwsze dwa problemy, to z porannym chłodem w samochodzie możemy rozprawić się raz-dwa. Odpowiedzią są podgrzewane siedzenia.

Wiele samochodów, zwłaszcza tych ze skórzaną tapicerką, posiada wbudowana opcję podgrzewania fotela. Chcąc zaimplementować taki dodatek do swojego auta, musisz jednak liczyć się ze sporym wydatkiem. Podgrzewane maty to z kolei tańsza opcja, która może być również wydajna. Jeśli do ciepłego fotela dodamy delikatny masaż podczas jazdy, to każda, nawet najdłuższa trasa będzie prawdziwą przyjemnością dla kierowcy.

Musisz być spostrzegawczy, zwłaszcza nocą

Jazda nocna to prawdziwa zmora kierowców, zwłaszcza tych noszących okulary. Światła samochodów odbijające się od szyby znacznie osłabiają widoczność, a gdy dołożymy do tego mokrą nawierzchnię, efekt będzie jeszcze gorszy. Rozwiązaniem będą okulary przystosowane do jazdy w nocy.

Ten stosunkowo niedrogi gadżet z pewnością ułatwi późne powroty z pracy lub długie podróże po zmroku. Istnieje również możliwość zamówienia specjalnych nakładek na okulary korekcyjne, to jednak nieco większa inwestycja. Dlatego warto poszukać nieco droższej pary, którą kierowca będzie mógł nosić na swoich szkłach.

Miej wszystko na kamerze

Na przełomie jesieni i zimy, gdy spadną pierwsze śniegi, nietrudno o kolizję. Dochodzenie do prawdy często graniczy z cudem. Bez jednoznacznych dowodów policja może mieć problemy z ustaleniem tego, kto jest winowajcą zdarzenia. To może znacznie przedłużyć sporządzanie protokołu. Mając ze sobą wideorejestrator, możesz więc udowodnić, kto był winowajcą sytuacji.

Kamera przyda się również w przypadku, gdy zaobserwujesz na drodze podejrzane zachowanie. Jadący zygzakiem pojazd lub lekkomyślne wyczyny kierowcy przed tobą mogą skończyć się katastrofą. Podobnie ma się sprawa z wymuszaniem pierwszeństwa czy innymi niepokojącymi incydentami drogowymi. Widząc podejrzaną sytuację, lepiej powiadomić odpowiednie organy, by nie narazić kogoś na ryzyko stłuczki lub poważniejszego wypadku.

Zimowa jazda samochodem nie musi być straszna, zwłaszcza jeśli ty lub bliskie osoby jesteście do niej odpowiednio przygotowani. Jeśli więc słyszysz, że twoja druga połówka lub rodzic notorycznie narzeka na słabą widoczność lub chłodne poranki, to wiesz, co sprawić mu pod choinkę.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)