W tym tygodniu: Rewolucja Abramsa, nowości Nokii i Amazonu, dinozaury w kosmosie

W tym tygodniu: Rewolucja Abramsa, nowości Nokii i Amazonu, dinozaury w kosmosie

Zdjęcie promocyjne "Revolution"/NBC
Zdjęcie promocyjne "Revolution"/NBC
Marta Wawrzyn
04.09.2012 11:00, aktualizacja: 14.01.2022 09:21

W tym tygodniu dzieje się całkiem sporo. W polskim FOX-ie debiutuje "Homeland", a za oceanem NBC wrzuca do Sieci "Revolution". Na swoich konferencjach nowe urządzenia przedstawią Nokia i Amazon. W kinach nuda, ale pewnie nie zawiedzie nas "Doktor Who" w nowym odcinku, zatytułowanym "Dinozaurs on a Spaceship".

W tym tygodniu dzieje się całkiem sporo. W polskim FOX-ie debiutuje "Homeland", a za oceanem NBC wrzuca do Sieci "Revolution". Na swoich konferencjach nowe urządzenia przedstawią Nokia i Amazon. W kinach nuda, ale pewnie nie zawiedzie nas "Doktor Who" w nowym odcinku, zatytułowanym "Dinozaurs on a Spaceship".

Wtorek, 4 września

Niemal rok po amerykańskiej premierze polscy widzowie stacji FOX zobaczą dziś pierwszy odcinek "Homeland", świetnego serialowego thrillera o żołnierzu piechoty morskiej, który może, ale nie musi być zdrajcą, i ścigającej go agentce FBI, którą gra Claire Danes. Premiera o 21:00.

A dla tych, którzy nie lubią czekać, NBC ma niespodziankę. Już dziś powinien zostać wrzucony przedpremierowo do Internetu pilot "Revolution" J.J. Abramsa. Jest to jedna z najbardziej w tym roku oczekiwanych premier – i nic dziwnego, zapowiada się epicko. Serial opowiadać będzie o walce o przetrwanie w świecie, w którym wszystkie formy energii przestały istnieć.

Będzie tajemnica i klucz do jej rozwiązania, będą świetni aktorzy (m.in. Elizabeth Mitchell i Giancarlo Esposito), będzie wielka przygoda. Zresztą nie jest to aż tak ważne, Abrams to po prostu zawsze pozycja obowiązkowa. Czasem obowiązkowo porzucana po pierwszym odcinku (vide: "Alcatraz"), ale to nic. I tak będziemy sprawdzać wszystkie jego następne seriale.

Również dziś gratka dla fanów Glena Cooka. Ukazuje się "Okrutny wiatr", czyli zbiorcze wydanie trzech pierwszych powieści "Imperium Grozy": "Zapada cień wszystkich nocy", "Październikowe dziecko", "Zgromadziła się ciemność wszelaka".

Czwartek, 6 września

Kindle Paperwhite
Kindle Paperwhite

Na rynku gier w tym tygodniu wiele się nie dzieje (za to kolejne tygodnie... ach!), ale dla porządku podajemy, że w czwartek polska premiera dodatku The Sims 3: Nie z tego świata. Tak, znowu tylko dodatek.

Piątek, 7 września

Skoro piątek, to idziemy do kina? No właśnie w tym tygodniu za bardzo nie ma na co, oczywiście moim skromnym zdaniem. Spektakularnych premier nie ma, tym bardziej nie ma spektakularnych premier dla geeka. Jest "Wieczór panieński", jest "Ted", czyli opowieść o facecie, którego pluszowy miś ożył i zaczął do niego gadać, jest też "Rock of Ages", rockandrollowy musical w fajnej obsadzie (Tom Cruise, Mary J. Blige, Malin Akerman, Alec Baldwin). Sądząc po tym, jak ocenili go Amerykanie, jest to film fatalny. Zwiastun prezentuje się plastikowo i niezbyt ciekawie, ale polecam zerknąć. Zaniedbany Alec Baldwin to jest to!

W USA nie jest w tym tygodniu wiele lepiej; na ekrany wchodzą takie dzieła jak "The Cold Light of Day" i [REC] 3 Genesis.

Sobota, 8 września

W sobotę kolejny odcinek 7. serii (licząc od Dziewiątego Doktora, oczywiście) "Doktora Who" – "Dinosaurs on a Spaceship". Twórcy w tym roku przygotowali do każdego odcinka specjalny plakat. Ten akurat jest moim zdaniem najsłabszy z całej piątki, ale dla porządku wrzucam.

Obraz

Również w sobotę tegoroczny zjazd fanów "Gwiezdnych wojen", czyli StarForce2012. Program znajdziecie tutaj. Tak wygląda plakat imprezy.

Obraz

“W tym tygodniu” to nowy cykl, w którym przedstawiamy krótko premiery i wydarzenia rozpoczynającego się tygodnia. Wszystko, co przeczytaliście powyżej, to efekt naszej selekcji. Jeśli według Was jest coś ciekawego, o czym nie napisaliśmy, zapraszamy do komentowania, a także pisania na nasz redakcyjny e-mail: redakcja@gadzetomania.pl.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)