W Wielkiej Brytanii powstanie centrum danych wykorzystujące odnawialne źródła energii

data-center
data-center
Marcin Krzewicki

29.11.2009 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odnawialne źródła energii mogą być z powodzeniem wykorzystane podczas budowy największego w Wielkiej Brytanii centrum gromadzenia danych. Swoją aprobatę dla projektu wyrazili również eksperci w tej dziedzinie.

Odnawialne źródła energii mogą być z powodzeniem wykorzystane podczas budowy największego w Wielkiej Brytanii centrum gromadzenia danych. Swoją aprobatę dla projektu wyrazili również eksperci w tej dziedzinie.

James Cole, który projektuje i buduje nowoczesne centra przechowywania danych. Opracował on kombinację pozyskiwania energii z ciepła i gazu.

Server
Server

Plany zostały ogłoszone na budowę obiektu w Dumfries and Galloway. Rady wymienionych regionów wstępnie przyznał zgodę na budowę takiego centrum.

Obecnie jest około 95 budynków wykorzystujących odnawialne źródła energii w całej Wielkiej Brytanii. Nowa serwerownia ma kosztować około 950 milionów funtów i zapewni 3000 miejsc pracy w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

  1. Cole słusznie zauważa, że ciepło wydzielane przez sprzęt elektroniczny z łatwością i powodzeniem może być ponownie wykorzystane w calu zasilania całej stacji. Poniżej przytoczyłem wypowiedź.

"Jesteśmy tutaj, aby przede wszystkim zrozumieć, co możemy zrobić z ciepła, które i tak zostało wytworzone, a po drugie analizując cała sytuację w końcu nauczymy się korzystać z odnawialnych źródeł energii".

Ta wiadomość nie powinna być Wam obojętna. Nie wiem czy wiecie jak jest z najnowszymi i drogimi technologiami. Przeważnie korzystają z nich duże firmy, korporacje rządy i wojska. Może za jakiś czas nasze PC-ty i laptopy będą mogły wykorzystywać ciepło wytwarzane z procesorów, pamięci, chipsetów etc.

Overclockerzy skorzystali by na takiej technologii najbardziej i obniżyli rachunki za prąd. Oczywiście przetwarzanie energii cieplnej na elektryczną nie jest żadną nowością, ale praktyczne jej zastosowanie w konkretnych dziedzinach to już co innego.

źródło: Biggreensmile

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)