Wall-E do Oscara w kategorii najlepszy film

Wall-E do Oscara w kategorii najlepszy film
Michał Matuszewski

28.10.2008 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym tygodniu studio Disneya rozpocznie kampanię mającą zapewnić Wall-emu nominację do Oscara w kategorii najlepszy film. Jeszcze żadna animacja nie zdobyła nagrody Akademii w tej kategorii. Nominowana była tylko jedna - disnejowska Piękna i Bestia z 1991. Kategoria najlepszy pełnometrażowy film animowany została stworzona dopiero w 2001.

W tym tygodniu studio Disneya rozpocznie kampanię mającą zapewnić Wall-emu nominację do Oscara w kategorii najlepszy film. Jeszcze żadna animacja nie zdobyła nagrody Akademii w tej kategorii. Nominowana była tylko jedna - disnejowska *Piękna i Bestia *z 1991. Kategoria najlepszy pełnometrażowy film animowany została stworzona dopiero w 2001.

To byłoby naprawdę coś, gdyby Disnejowy/Pixarowi udało się zdobyć statuetkę, a przynajmniej nominację. Jednak ubieganie się o nagrodę w dwóch kategoriach może filmowi zaszkodzić. Głosy członków Akademii mogą zostać podzielone i w efekcie Wall-E nie zwycięży ani jako najlepszy film, ani jako najlepsza animacja.

WALL•E Superbowl Spot (in theaters June 27, 2008)

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem Wall-E to znakomity film, który w pełni zasługuje na wyścig wraz z innymi tegorocznymi premierami, tym bardziej, że Oscara za najlepsza animację ma już chyba w kieszeni.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)