Wariaci to w zasadzie sympatyczni ludzie [zwiastun]

Wariaci to w zasadzie sympatyczni ludzie [zwiastun]
Michał Nowak

14.07.2010 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szpitale psychiatryczne to dość wdzięczny temat filmowy, szczególnie jeśli są tłem dla jakiegoś dramatu, rzadziej horroru. Dziś zadebiutował pierwszy zwiastun filmu It's Kind of a Funny Story, którego scenarzystami są osoby odpowiedzialne za Szkolny chwyt. Do naszej oceny pozostawiam fakt, czy pobyt w takiej placówce może człowieka wyleczyć, czy doprowadzi do jeszcze większego zwichrowania psychiki. Szczególnie, kiedy w klinice ląduje 16-latek.

Szpitale psychiatryczne to dość wdzięczny temat filmowy, szczególnie jeśli są tłem dla jakiegoś dramatu, rzadziej horroru. Dziś zadebiutował pierwszy zwiastun filmu* It's Kind of a Funny Story*, którego scenarzystami są osoby odpowiedzialne za Szkolny chwyt. Do naszej oceny pozostawiam fakt, czy pobyt w takiej placówce może człowieka wyleczyć, czy doprowadzi do jeszcze większego zwichrowania psychiki. Szczególnie, kiedy w klinice ląduje 16-latek.

Fabuła: 16-letni Craig (Keir Gilchrist) przeżywa załamanie w związku z byciem nastolatkiem i wszystkimi oczekiwaniami, jakie są przed nim stawiane. Postanawia się przebadać w szpitalu psychiatrycznym, ale na miejscu dowiaduje się, że zamknięto oddział dla młodzieży. W ten sposób chłopak ląduje w oddziale dla dorosłych, gdzie poznaje Bobby'ego (Zach Galifianakis), który szybko staje się jego przyjacielem i mentorem. Niedługo potem, do kliniki dołącza sfrustrowana 16-latka (Emma Roberts). W towarzystwie nowych znajomych, Craig nabędzie nowych doświadczeń o życiu, miłości i przyjemnościach dorastania.

Raczej nie ma się co spodziewać drugiego* Lotu nad kukułczym gniazdem*, ale szykuje się całkiem przyjemne połączenie dramatu i komedii. Poza tym, to już kolejny film, który pokazuje, że w psychiatryku można zawrzeć nowe przyjaźnie i pacjenci takich placówek, to w zasadzie sympatyczni, niegroźni psychole. Pobyt w takim miejscu może przypominać kolonie letnie - gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, gdzie się udać na wakacje.

It's Kind of a Funny Story wyreżyserowali Anna Boden i Ryan Fleck, którzy są również autorami scenariusza (na podstawie książki Neda Vizzini z 2006 roku). W filmie występują Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Emma Roberts, Viola Davis, Zoe Kravitz, Aasif Mandvi, Lauren Graham, oraz Jim Gaffigan. Amerykańska premiera 24. września 2010.

foto: SlashFilm

Źródło: Yahoo Movies

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także