WD My Book World Edition II – dyskowe bliźniaki strażnikami Twoich danych

WD My Book World Edition II – dyskowe bliźniaki strażnikami Twoich danych03.07.2009 11:00
mbw2-lifestyle
mbw2-lifestyle
Kamil Ciuksa

Western Digital, światowy lider w dziedzinie rozwiązań przechowywania danych, prezentuje swoją najnowszą, sieciową pamięć masową My Book World Edition II w pojemności aż do 4 TB.

Western Digital, światowy lider w dziedzinie rozwiązań przechowywania danych, prezentuje swoją najnowszą, sieciową pamięć masową My Book World Edition II w pojemności aż do 4 TB.

Podwójna ochrona w postaci zdublowanego zapisu na niezależne dyski, czyni My Book World Edition II najbezpieczniejszym narzędziem do ciągłego tworzenia automatycznych kopii zapasowych plików zachowanych na wszystkich komputerach w sieci. Dostępna od teraz u wybranych reselerów oraz w sklepie internetowym WD, ta nowa, pamięć sieciowa dołączyła do niedawno wprowadzonej rodziny WD My Book World Edition i jest kompatybilna zarówno w komputerami Macintosh jak i PC.

Zgodnie z raportem firmy badawczej Parks Associates z lipca 2008, liczba gospodarstw domowych wyposażonych w sieciowy dostęp do danych na całym świecie wzrośnie ze 170 milionów w 2008 roku do 240 milionów na koniec roku 2012. Badanie to stwierdza także, że do 2012 roku w każdym z takich domów nastąpi wzrost zapotrzebowania na powierzchnię dyskową, osiągając średni poziom 900 GB.

381862976380347292
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/07/mbw222.jpg)

Dodatkowo, klienci za najważniejszą cechę urządzeń typu NAS, uznali wielkość dostępnej pamięci. Dysk sieciowy My Book World Edition II, ze swoją olbrzymią pojemnością 4 TB, jest w stanie zaspokoić ten wzrost zapotrzebowania na domowe magazyny danych.

Oferowany przez WD system sieciowej pamięci masowej przy automatycznym tworzeniu i przechowywaniu kopii danych użytkownika wykorzystuje technologię RAID1. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek wystąpi usterka jednego z dwóch dysków, sprzęt mimo to będzie nadal pełnić swoją rolę, a dane pozostaną bezpieczne. Dodatkowo, dysk sieciowy My Book World Edition II zawiera oprogramowanie ułatwiające ustawienie automatycznego i ciągłego tworzenia kopii zapasowych dla wszystkich komputerów w domu. Został on domyślnie sformatowany do pracy w trybie RAID Mirroring, aby połowę całkowitej pojemności dostępnej na obydwu dyskach przeznaczyć na stworzenie dodatkowej kopii zapasowej danych.

381862976380543900
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/07/mbw21.jpg)

Ze swoimi możliwościami serwera multimedialnego oraz szybkiego transferu, ten pojemny system ułatwia zbudowanie cyfrowej biblioteki multimediów, którą łatwo podzielisz się ze wszystkimi. Muzyka, zdjęcia czy filmy mogą być przesyłane strumieniowo bezpośrednio z dysku My Book World Edition II do dowolnego komputera PC, Macintosh czy urządzeń multimedialnych z certyfikatem DLNA (takich jak telewizory, konsole Playstation® 3, Xbox 360®, czy bezprzewodowe cyfrowe ramki foto) poprzez zintegrowany serwer Universal Plug and Play i moduł programu iTunes® Music. Użytkownicy mają także bezpieczny dostęp do swoich plików z dowolnej lokalizacji na świecie poprzez Internet, dzięki darmowej usłudze MioNet® w którą wyposażany jest każdy egzemplarz My Book World Edition II.

„Członkowie rodziny mają coraz więcej cyfrowych plików multimedialnych, takich jak filmy, zdjęcia czy muzyka, które przechowują, udostępniają oraz chcą zabezpieczyć. Mając 2 dyski wewnątrz My Book World Edition II, które natychmiast i automatycznie kopiują dane, dzięki podwójnej ochronnie ich drogocennej zawartości, w czasie rzeczywistym, oferujemy klientom spokój ducha” - powiedział Dale Pistilli - wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego WD. „Rodziny mogą teraz się zrelaksować wiedząc, że ich najcenniejsze pliki są bezpiecznie kopiowane w czasie przesyłania swoich danych do szerokiej gamy różnych urządzeń, od komputerów PC i Macintosh poprzez PS3 i Xbox360 aż po najnowsze telewizory”.

Ceny i dostępność

Nowa dwudyskowa sieciowa pamięć masowa My Book World Edition II jest już dostępna u wybranych sprzedawców oraz w sklepie internetowym WD (www.shopwd.pl) w dwóch pojemnościach 2 oraz 4 TB. Sugerowana cena detaliczna dla My Book World Edition II o pojemności 4 TB wynosi 2874 PLN a dla wielkości 2 TB – 1487 PLN.

Najważniejsze cechy nowego dysku sieciowego My Book World Edition II:

 • Automatyczne i ciągłe tworzenie kopii zapasowych plików ze wszystkich komputerów w sieci;
 • Dwudyskowy system RAID 1 tworzący dodatkową kopię zapasową danych dla ich jeszcze większego bezpieczeństwa
 • Scentralizowana pamięć masowa, umożliwiająca udostępnianie on-line wszystkich rodzinnych materiałów cyfrowych;
 • Przesyłanie strumieniowe do dowolnego komputera PC, Macintosh i urządzeń multimedialnych z certyfikatem DLNA,
 • Zdalny dostęp do wszystkich plików z dowolnej lokalizacji i w dowolnym czasie;
 • Bezproblemowa praca w sieciach lokalnych z komputerami działającymi zarówno pod kontrolą Windows jak i Mac;
 • Wbudowany port USB 2.0, który zmieni każdy dysk podłączany na USB w dysk sieciowy, zwiększający równocześnie pojemność My Book World Edition II;
 • Zastosowanie przyjaznych środowisku dysków WD Green Power, które pracują ciszej, nie nagrzewają się i pobierają 33% mniej energii;
 • Możliwość samodzielnego serwisowania sprzętu przez użytkownika;
 • Wskaźnik zapełnienia dysku, który pozwala jednym rzutem oka sprawdzić dostępne wolne miejsce;
 • Wysokie transfery zapewnione przez gigabitowy port ethernet,
 • 3 lata gwarancji.
381862976381723548
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/07/wd.jpg)

Informacja prasowa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)