Wearable dla wierzących. 365 Watch: Biblia na nadgarstku

Strona głównaWearable dla wierzących. 365 Watch: Biblia na nadgarstku
05.02.2015 13:15
Zdjęcie księdza pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie księdza pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Nietypowe zastosowanie dla inteligentnego zegarka. 365 Watch to dowód na to, że nowe technologie są dostępne dla religii.

bESjQyoR

Wearables mogą przypominać nam o ćwiczeniach albo o tym, żeby nawodnić organizm. Ale czy inteligentne zegarki lub opaski mogą zadbać o nasze życie duchowe? Dzięki 365 Watch - tak.

365 Watch - religijny smart-watch

To specjalny zegarek, który wyświetla nie tylko godzinę, ale także fragmenty Biblii. Co godzinę, przez całą dobę, pojawia się nowy wers. W sumie autorzy przygotowali 365 fragmentów związanych z miłością, wiarą czy przebaczaniem.

Różnie można oceniać ten pomysł. Z jednej strony to dobra “promocja” Bilbii. Zmusza do myślenia, zachęca do czytania całości. Jeden fragment, dla osoby wierzącej, może być być powodem do refleksji, zastanowienia się. Lepsze to niż nic.

381736520362901226

Choć pewnie znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że to tylko substytut. Pójście na łatwiznę. Czytam Biblię, bo mam ją na nadgarstku. Jestem rozgrzeszony. Rzecz jasna takie podejście zależy od człowieka, a nie od gadżetu. Może więc to dobrze, że 365 Watch pozwala mieć kontakt z Pismem Świętym w każdym miejscu?

bESjQyoT

Współczesny dzwon

W maju ubiegłego roku rozmawiałem z ojcem Piotrem Kropiszem, który jest twórcą strony z grafikami i religijnymi cytatami. Tak autor odpowiadał na “zarzut” o infantylność:

Sam współprowadzę działającą od kilku miesięcy stronę Theofeel, na której większość treści to właśnie grafiki z krótkimi cytatami. Pewna podejrzliwość wobec skuteczności działania tego typu inicjatyw jest zrozumiała. (...)

Przez wieki dzwony przypominały o odniesieniu życia do Boga, dziś krótki materiał na FB może być takim dzwonem. Przypomina i odnosi do innej rzeczywistości. Zazwyczaj zostanie pominięty i nic nie wniesie, ale niekiedy poruszy ważną strunę serca danej osoby i może sprowokować do dalszych przemyśleń, rozmyślania, szukania i wprost modlitwy.

Kto wie, być może dla kogoś takim dzwonem będzie też cytat z 365 Watch. Pomysł jest więc chyba dobry.

Twórcy zbierają pieniądze na portalu Indiegogo. 365 Watch wycenili na 49$, ale w trakcie zbiórki dostępne są w niższej cenie - 40$.

bESjQyoZ

Źródło: Indiegogo via Tabliczni

Udostępnij:
bESjQypd
Komentarze (2)
bESjQypP