Wiatrako- solary - czy to na pewno dobry pomysł?

Temat już przerabialiśmy na Ekoblogii - pisałam Wam o pomyśle urządzenia, które byłoby elektrownią generującą prąd z wiatru i słońca. Dziś o koncepcie bliźniaczo podobnym, tyle że na skalę makro.

nature power light your road
nature power light your road
Katarzyna Kieś

Temat już przerabialiśmy na Ekoblogii - pisałam Wam o pomyśle urządzenia, które byłoby elektrownią generującą prąd z wiatru i słońca. Dziś o koncepcie bliźniaczo podobnym, tyle że na skalę makro.

Makro, ponieważ wiatrako - solary, które widzicie powyżej, miałyby być jednocześnie latarniami ulicznymi. Kierunkowe lampy LED oświetlałyby ulice i chodniki.

Na skrzydłach wiatraka umieszczone byłyby panele słoneczne. Wszystko po to, by zabezpieczyć stałą dostawę energii ze źródeł odnawialnych. Nie zawsze bowiem jednocześnie wieje wiatr i świeci słońce.  A prezentowany koncept miałby zapewnić wytwarzanie energii w sytuacji, gdy jedno ze źródeł byłoby niedostępne. Co jednak, kiedy trafi się bezwietrzna noc w księżycowym nowiu?

nature-power-light-your-road 2
nature-power-light-your-road 2

Tak jak ostatnio, nie jestem nadal przekonana do tego, czy akurat taki sposób łączenia dwóch sposobów pozyskiwania czystej energii wart jest uwagi; i czy efektywność pracy tych dziwnych elektrowni -latarni byłaby na tyle wysoka, by opłacałoby się nimi zastąpić tradycyjne latarnie uliczne.  Panele słoneczne umieszczone na szybko wirujących skrzydłach nie są w stanie wychwycić tyle energii słonecznej, co takiej samej wielkości panele umocowane np. na szczycie słupa, na którym osadzony byłby wiatrak.

Źródło: Ecofriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.