Wicedyrektor wezwał saperów do projektu szkolnego wykonanego przez 11letniego ucznia

Amerykańskie dzieciaki nie mają lekko. Wprawdzie zajęcia są ciekawsze niż u nas, ale okazuje się, że polityka zero tolerancji obejmuje również szkolne projekty naukowe i to w sposób angażujący roboty saperskie ze skanerami rentgenowskimi.

Wicedyrektor wezwał saperów do projektu szkolnego wykonanego przez 11letniego ucznia
Marek Maruszczak

27.01.2010 | aktual.: 11.03.2022 16:21

Amerykańskie dzieciaki nie mają lekko. Wprawdzie zajęcia są ciekawsze niż u nas, ale okazuje się, że polityka zero tolerancji obejmuje również szkolne projekty naukowe i to w sposób angażujący roboty saperskie ze skanerami rentgenowskimi.

Jedenastoletni uczeń Millennial Tech Magnet Middle School w San Diego przeżył ciężkie chwile z powodu swojej szkolnej pracy. Wicedyrektor widząc wykrywacz ruchu wykonany z pustej butelki po Gatorade i kilku elektronicznych części wpadł w panikę i wezwał ekipę saperów, aby zajęli się domniemaną bombą i jej konstruktorem.

Szkołę zamknięto, a robot saperski prześwietlił pracę ucznia. Następnie przeszukano dom rodziców podejrzanego. Kiedy okazało się, że butelka Gatorade nie stanowi jednak zagrożenia dla życia setek uczniów, a w garażu nie znaleziono niczego niebezpiecznego, zdecydowano się nie karać małego inżyniera.

11latek nie odpowie prawnie, ani finansowo za „pogwałcenie szkolnych zasad”. Dyrektor zasugerował jednak, aby rodzice udali się z dzieckiem do odpowiedniej poradni.

Ochrona przed terroryzmem jest ważna, ale wicedyrektor szkoły o profilu technicznym powinien odróżniać detektor ruchu od bomby domowej roboty. A już na pewno nie może posyłać dziecka, które okazało się niewinne do poradni. Chociaż z drugiej strony nie zdziwiłbym się gdyby po tak stresującej sytuacji dziecko naprawdę potrzebowałoby porady specjalisty.

Źródło: BB Gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.