Obecnie coraz więcej telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych odtwarza pliki avi jednak zdarza się, że urządzenie wymaga konwersji wideo do formatu 3gp lub innego dedykowanego dla danego sprzętu.

bESJAXqZ

Obecnie coraz więcej telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych odtwarza pliki avi jednak zdarza się, że urządzenie wymaga konwersji wideo do formatu 3gp lub innego dedykowanego dla danego sprzętu.

Nawet, jeśli nasz telefon czy inne urządzenie czyta pliki avi to nikt nie będzie kopiował wielkiego filmu bezpośrednio na nie. Urządzenia mobilne posiadają niewielkie wyświetlacze LCD, dla których jakość filmów dostosowanych do PC jest za duża. Krótko mówiąc dzięki dostosowaniu jakości wideo pod dany sprzęt uda nam się ograniczyć wielkość pliku z kilkuset MB do kilkudziesięciu MB. Teledysk nie zajmie więcej jak kilkanaście MB zaś pełnometrażowy film 100-200MB.

Dla większości małych urządzeń przenośnych w zupełności wystarczą klipy w rozdzielczości 160x120 pikseli lub 320 x 240. Nie ma sensu dla małego ekraniku rzędu 3,5 cala magazynować wielkich plików w wysokich rozdzielczościach. Po prostu różnica w jakości będzie minimalna albo w ogóle nie zauważalna. Również wysoki bitrate wideo będzie marnotractwem miejsca.

bESJAXrb

Dla urządzeń z ekranami LCD rzedu 2 - 4 cali optymalną jakością wideo będzie klip o rozdzielczości 320x240 pikseli z bitrate wideo około 250kbps. Bitrate audio na poziomie 64kbps do 90kbps w zupełności wystarczy. Przy takich ustawieniach plik wideo o długości 1.5 godziny nie powinien zająć więcej jak 200MB.

Przypomnijmy, że w tym wypadku bitrate określa w skrócie ilość danych obrazu lub dźwięku wyświetlaną i obrabianą w ciągu jednej sekundy. Im większy bitrate tym jakość jest lepsza. Jednak, gdy przesadzimy ustawiając bardzo wysoki bitrate, słaby procesor małego urządzenia może sobie nie poradzić z danym plikiem.

Jeżeli posiadamy sprzęt z niewielkim ekranikiem np. standardowy telefon komórkowy to spokojnie rozdzielczość i jakość klipu podaną wyżej możemy zmniejszyć o połowę.

380879459790175978
Źródło zdjęć: © [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/01/avs_video_converter_2.jpg)

Do konwersji plików polecam program AVS Video Converter 6. Za jego pomocą szybko przekonwertujecie wasze ulubione pliki do wersji kieszonkowej. Od teraz będziecie je mieć zawsze przy sobie. Program potrafi konwertować pliki do wielu popularnych formatów. Również posiada opcje wyboru urządzenia dla jakiego chcemy dostosować plik.

Komentarze (0)
bESJAXrX