Widowiskowy zwiastun remake?u Ucieczki na Górę Czarownic

Widowiskowy zwiastun remake?u Ucieczki na Górę Czarownic

Widowiskowy zwiastun remake?u Ucieczki na Górę Czarownic
Michał Matuszewski
18.11.2008 11:00

Kosmici przeprowadzą inwazję na Ziemię. Powstrzymać ich może tylko dwójka rodzeństwa o nadprzyrodzonych mocach, ścigana przez złe służby specjalne. Bardzo oryginalne.... Nie ma co jednak czepiać się fabuły filmu Race to Witch Mountain, którego pierwszy zwiastun właśnie prezentujemy. Jest to bowiem remake klasycznego filmu Disneya z 1975 r. Trailer, trzeba przyznać, wygląda solidnie, ale to raczej nie produkcja dla prawdziwych fanów S-F. Jest widowiskowo, ale w sumie bardziej młodzieżowo i familijnie, a dowcipy są odpowiednio plastikowe. Jednym słowem zapowiada się rozrywka, jakiej oczekujemy od studia Disneya.

Kosmici przeprowadzą inwazję na Ziemię. Powstrzymać ich może tylko dwójka rodzeństwa o nadprzyrodzonych mocach, ścigana przez złe służby specjalne. Bardzo oryginalne.... Nie ma co jednak czepiać się fabuły filmu* Race to Witch Mountain*, którego pierwszy zwiastun właśnie prezentujemy. Jest to bowiem remake klasycznego filmu Disneya z 1975 r. Trailer, trzeba przyznać, wygląda solidnie, ale to raczej nie produkcja dla prawdziwych fanów S-F. Jest widowiskowo, ale w sumie bardziej młodzieżowo i familijnie, a dowcipy są odpowiednio plastikowe. Jednym słowem zapowiada się rozrywka, jakiej oczekujemy od studia Disneya.

Reżyserem jest Andy Fickman, twórca takich dzieł jak Ona to on i Plan gry. W roli taksówkarza, który pomaga niezwykłym dzieciakom wystąpi Dwayne Johnson. Podobno niektórzy go lubią, moim zdaniem to aktor z drewna. Najciekawszym zabiegiem obsadowym jest to, że wystąpią aktorzy grający rodzeństwo w oryginalnej wersji - Kim Richards i Ike Eisenmann. Richards zagra kelnerkę, a Eisenmann szeryfa - oboje pomagają dzieciom i taksówkarzowi.

Amerykańska premiera 13 marca 2009. Spodziewam się, że film, w przeciwieństwie do oryginału, trafi też na ekrany naszych kin. Jeśli w ogóle miałbym się ekscytować wysokobudżetowymi produkcjami S-F o kosmitach i zagładzie naszej biednej planety, to i tak będę miał czym w przyszłym roku. Chociaż w sumie jeszcze jeden taki film w wersji bardziej familijnej nie zaszkodzi...

Źródło: Movieweb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)