Wiecie, co widzicie na zdjęciu?

Jako podpowiedź napiszę tylko, że przedmiot widoczny na zdjęciu jest pokazany w skali 400:1. Dopiero przy takim powiększeniu można przeczytać trzy słowa, które umieszczono na zagadkowym obiekcie. Wiecie już, na co patrzycie?

Wiecie, co widzicie na zdjęciu?
Marek Maruszczak

Jako podpowiedź napiszę tylko, że przedmiot widoczny na zdjęciu jest pokazany w skali 400:1. Dopiero przy takim powiększeniu można przeczytać trzy słowa, które umieszczono na zagadkowym obiekcie. Wiecie już, na co patrzycie?

Na fotografii uwieczniono ostrze brzytwy, konkretniej jej krawędź tnącą z wyrytym napisem „Nothing is impossible”. Trudno o lepsze miejsce na umieszczenie takiej sentencji.

Zanim 64-letni Graham Short umieścił napis na ostrzu brzytwy, zaliczył 150 nieudanych prób. To wcale nie tak duża liczba, jeżeli wziąć pod uwagę trudność tego zadania. Graham mógł pracować wyłącznie w nocy, ponieważ w ciągu dnia wibracje wywoływane przez ruch uliczny były zbyt duże. Co więcej, musiał przywiązać rękę do krzesła, aby zminimalizować niechciane ruchy oraz monitorować pracę swojego serca, aby wykrawać litery jedynie pomiędzy jego uderzeniami.

Chyba najbardziej imponujący jest fakt, że udało mu się spowolnić pracę swojego serca do 30 uderzeń na minutę. W tym celu Graham codziennie przepływał 10 kilometrów. Wszystko po to, aby udowodnić, że nic nie jest niemożliwe.

Sukces odniósł po siedmiu miesiącach. Przez ten czas pracował nad brzytwą każdej nocy od godziny 00:00 do 5:30. Czekamy na odpowiedź studentów medycyny.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.