Wiele profili w jednej przeglądarce: Chrome 16 już jest w wersji stabilnej

Wiele profili w jednej przeglądarce: Chrome 16 już jest w wersji stabilnej

Klawiatura (Fot. Flickr/Sebastian Anthony/Lic. CC by-nd)
Klawiatura (Fot. Flickr/Sebastian Anthony/Lic. CC by-nd)
Michał Michał Wilmowski
14.12.2011 11:56

Chrome już nie jest lekki i szybki jak kiedyś, ale za to ma coraz więcej przydatnych funkcji. Szesnastka pozwala tworzyć wiele profili użytkownika i płynnie między nimi się przełączać.

Chrome już nie jest lekki i szybki jak kiedyś, ale za to ma coraz więcej przydatnych funkcji. Szesnastka pozwala tworzyć wiele profili użytkownika i płynnie między nimi się przełączać.

Jeszcze niedawno Chrome był przeglądarką lekką i szybką, ostatnio jednak zaczyna się rozrastać. Kolejne wersje przeglądarki Google'a przynoszą nowe funkcje, które powinny cieszyć użytkowników – a jednak nie wszyscy są zadowoleni.

Wydana właśnie stabilna wersja Chrome'a 16 ucieszy wszystkich, którzy często korzystają z nie swoich komputerów i chcieliby mieć na nich spersonalizowaną przeglądarkę. Chrome oferuje synchronizację wielu profili.

Oznacza to, że na jednym komputerze można tworzyć wiele kont i między nimi bez problemu się przełączać. Jeśli chcecie sprawdzić sami, jak to działa, musicie zaktualizować Chrome'a. Wejdźcie w menu oznaczone kluczem i wybierzcie Chrome – informacje, a Wasza przeglądarka zaktualizuje się sama. Trzeba ją jeszcze zrestartować – i voila!

Po restarcie wejdźcie w Opcje → Prywatne rzeczy → Użytkownicy.

Fot. Chrome
Fot. Chrome

Teraz możecie zacząć dodawać użytkowników.

Fot. Chrome
Fot. Chrome

Aby przełączyć się między nimi, należy kliknąć ikonę w lewym górnym rogu przeglądarki. Otworzy się nowe okno Chrome'a – specjalnie dla nowego użytkownika. Wciąż będzie można pozostać zalogowanym na poprzednim koncie.

Fot. Chrome
Fot. Chrome

Jest to niewątpliwie bardzo wygodne. Zalety tego rozwiązania w prosty sposób przedstawił Google w tradycyjnym filmiku reklamowym.

Signing in to Chrome

Czego Google nie mówi? Tego, że profile nie są w żaden sposób zabezpieczone. Każdy może przełączać się między nimi do woli bez podawania żadnych haseł. Należy o tym pamiętać.

To jednak nie zmienia faktu, że wielu osobom nowa funkcja się przyda. Szczęśliwi powinni być zwłaszcza ci, którzy używają innego komputera w domu, a innego w pracy, i na obu chcieliby mieć tę samą, spersonalizowaną przeglądarkę.

Malkontenci, którzy woleliby, żeby ich Chrome był prosty jak na początku, mają niestety spory problem. Przeglądarka Google'a się rozrasta i odbija się to w coraz bardziej widoczny sposób na jej szybkości.

Miejmy nadzieję, że Mountain View o tym wie i zamierza coś z tym zrobić, zanim odpłyną użytkownicy. Ja ostatnio znacznie częściej niż z Chrome'a korzystam z Firefoksa 8, który w widoczny sposób stał się szybszy, a dzięki opcji ładowania kart na żądanie praktycznie zniknął problem ze ślimaczym tempem uruchamiania.

Bardzo bym jednak chciał, żeby Chrome nie zamieniał się w kobyłę, bo to by oznaczało, że praktycznie nie będę miał wyboru.

Źródło: The Next Web

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)