Wielka ucieczka [zwiastun]

Wielka ucieczka [zwiastun]
Michał Nowak

09.10.2010 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zachęcam do obejrzenia świeżego zwiastuna filmu The Long Walk, z kilku powodów. Po pierwsze, jest to dzieło cenionego reżysera Petera Weira. Po drugie, to ekranizacja książki Sławomira Rawicza, Polaka żyjącego w czasach II wojny światowej. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na niezłą obsadę.

Zachęcam do obejrzenia świeżego zwiastuna filmu* The Long Walk*, z kilku powodów. Po pierwsze, jest to dzieło cenionego reżysera Petera Weira. Po drugie, to ekranizacja książki Sławomira Rawicza, Polaka żyjącego w czasach II wojny światowej. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na niezłą obsadę.

Fabuła: Film jest ekranizacją książki Długi marsz Sławomira Rawicza, która powstała na bazie wspomnień autora. Jest to historia ucieczki siedmiu więźniów z sowieckiego łagru, którzy muszą pokonać pieszo tysiące kilometrów, aby przedostać się do Indii.

*The Way Back *wyreżyserował Peter Weir. W filmie występują Colin Farrell, Ed Harris, Jim Sturgess, Saoirse Ronan i Dragos Bucur. Amerykańska premiera miała miejsce 3 września 2010 na Telluride Film Festival. Natomiast 21 stycznia 2011 wejdzie do limitowanej dystrybucji kinowej na terenach USA. Do polskich kin film trafi prawdopodobnie w pierwszej połowie 2011.

Źródło: You Tube

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)