Wielki 4chan pobity. Czy to koniec legendarnych hakerów?

Wielki 4chan pobity. Czy to koniec legendarnych hakerów?

Wielki 4chan pobity. Czy to koniec legendarnych hakerów?
Mariusz Kosakowski
15.11.2010 15:06

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. To przysłowie jak ulał pasuje do tego, co przydarzyło się 4chanowi. Co spotkało grupę hakerów siejących dotychczas postrach w Sieci?

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. To przysłowie jak ulał pasuje do tego, co przydarzyło się 4chanowi. Co spotkało grupę hakerów siejących dotychczas postrach w Sieci?

To miał być dzień 4chana. 14 listopada, równo o godzinie 17 czasu lokalnego, miała zacząć się operacja zniszczenia witryny Tumblr.

Grupa miała tego dokonać, używając ataku DDoS. Poczyniła w związku z tym pewne przygotowania w formie swego rodzaju odezwy. Można było w niej przeczytać hasła zagrzewające do walki:

[cytat]Jesteśmy w stanie to zrobić. Jesteśmy anonimowi. Jesteśmy legionem (...) To jest ostateczna faza. Wygramy to.[/cytat]

Ponadto umieścili w Sieci adres IP ofiary, pliki potrzebne do ataku, a także film instruktażowy na YouTube.

Do ataku jednak nie doszło. Wskazywało na to 15-minutowe opóźnienie. Najprawdopodobniej to użytkownicy Tumblra zdecydowali się na kontratak i uderzyli dzień wcześniej, niż planowała zrobić to grupa 4chan :D.

W miarę upływającego czasu rozkład sił się zmieniał. Kilku użytkowników informowało o tym, że widzieli działającego Tumblra, inni zaś twierdzili, że natknęli się na błąd.

Podobnie było z 4chanem - jedni widzieli go, gdy już podniósł się z podłogi, z kolei mnóstwo użytkowników Tumblra twierdziło, że nadal jest "na deskach".

W całej sprawie głos zabrał założyciel Tumblra, David Karp, który tak zareagował na plany ataku:

[cytat]Jak zawsze stosujemy agresywną politykę wobec kont użytkowników nawołujących do ataków DDoS lub innych nielegalnych zachowań.[/cytat]

Użytkownicy Tumblra nie odstawali w zakresie odezwy do swoich. Planowali atak na 15 listopada, jednak najwyraźniej przenieśli go i zaatakowali wcześniej. W odezwie można było przeczytać:

[cytat]15 listopada będzie dniem, w którym 4chan zostanie zaatakowany przez Tumblra. Pokażemy im, jak to się robi.[/cytat]

No i pokazali ;).

Źródło: TechCrunch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)