WiGig - bezprzewodowe multimedia za dwa lata

WiGig
WiGig
Szymon Adamus

08.11.2010 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WiGig, czyli Wireless Gigabit, to wizja przyszłości, w której multimedia rozprzestrzeniałyby się po naszych domach bezprzewodowo jak nieokiełznana fala przyjemności. Kiedy? Za dwa lata.

WiGig, czyli Wireless Gigabit, to wizja przyszłości, w której multimedia rozprzestrzeniałyby się po naszych domach bezprzewodowo jak nieokiełznana fala przyjemności. Kiedy? Za dwa lata.

Urządzenia operujące w zakresach 2,4, 5 i 60 GHz będą wysyłały dane z prędkością 7 Gbps, pozostając kompatybilnymi z istniejącymi już rozwiązaniami WiFi. Pomysł wspiera VESA (Video Electronics Standards Association) w celu wspólnego stworzenia DisplayPort z wykorzystaniem WiGig.

Na pokładzie są też Nokia, Microsoft, Motorola, Nvidia, Dell, Samsung i wiele innych producentów. Prace idą pełną parą i już w przyszłym roku mamy zobaczyć pierwsze prototypy i specyfikacje urządzeń z wykorzystaniem nowej technologii. Gotowe produkty mają pojawić się w 2012. Szkoda, że na ten sam rok jest już zaplanowany koniec świata ;)

[cytat]WiGig pozwala na synchronizację telefonów, tabletów i komputerów PC z bezprzewodową prędkością liczoną w gigabitach. W tym samym czasie WiGig radzi sobie z sygnałem audio wideo. Zamiast łączyć ze sobą VGA, DVI lub HDMI, możesz zrobić wszystko za pomocą WiGig, bez żadnych kompromisów. Nie ma potrzeby kompresji, nie ma ograniczeń co do rodzajów zastosowania[/cytat]

  • powiedział Bruce Montag, członek zarządu VESA.

Montag wyjaśnia, że o WiGig należy myśleć jako o superszybkim WiFi, które potrafi zastąpić HDMI, ale także wysyłać dodatkowe dane.

Przyszłość bez kabli? BARDZO chętnie. Tylko prosimy już konkretnie, ok? Za dwa lata chcę zobaczyć gotowe produkty.

Źródło: trustedreviews

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)