Wii obrażenia - granie na konsoli Nintendo może boleć

Wii obrażenia - granie na konsoli Nintendo może boleć

Wii obrażenia - granie na konsoli Nintendo może boleć
Michał Kowal
21.12.2008 14:52

Granie na Wii powoduje specyficzne obrażenia - do takiego wniosku doszli naukowcy z dwóch różnych instytucji w Wielkiej Brytanii. Wyspiarze na punkcie konsoli wielkiego N mają sporego świra. Teraz okazuje się, że ich hobby z Japonii może pomóc nabawić się kontuzji, którą nazwano Wii Knee (Kolano Wii). Ała?

Granie na Wii powoduje specyficzne obrażenia - do takiego wniosku doszli naukowcy z dwóch różnych instytucji w Wielkiej Brytanii. Wyspiarze na punkcie konsoli wielkiego N mają sporego świra. Teraz okazuje się, że ich hobby z Japonii może pomóc nabawić się kontuzji, którą nazwano* Wii Knee (Kolano Wii*). Ała?

Odkrycia dokonali lekarze z Leeds Teaching Hospital. To oni nazwali to zjawisko Wii Knee. Zauważyli, że liczba kontuzji rośnie w okolicy świąt. Dzieje się tak ponieważ wtedy tatusiowie chcą nadążyć za zabawkami swoich dzieci. Wii wymaga ruchu, na który rodzice często nie są przygotowani.

Brytyjskie stowarzyszenie chirurgów dłoni stwierdziło, że granie na Wii często powoduje specyficzną kontuzję. Jako przykład podają dziewczynę, której partner przez przypadek złamał palec podczas gry w tenisa na konsoli.

Polscy naukowcy (w osobie Michała "Indyka" Kowala) stwierdzili natomiast, że gra w Gears of War w trybie co-op na split screenie powoduje kontuzję golenia, pomroczność jasną i chorobę filipińską.

Źródło: Kotakuwikimedia commons

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)