Windows 7 będzie dostępny w pakiecie rodzinnym?

Windows 7 będzie dostępny w pakiecie rodzinnym?

family using laptop
family using laptop
Mateusz
03.07.2009 12:55

Jak wynika z licencji najnowszego buildu Windows 7, Microsoft udostępni go w wersji Family Pack. Umożliwia ona zainstalowanie systemu (OS) na trzech komputerach w jednym domu.

Jak wynika z licencji najnowszego buildu Windows 7, Microsoft udostępni go w wersji Family Pack. Umożliwia ona zainstalowanie systemu (OS) na trzech komputerach w jednym domu.

Redaktor serwisu ZDNet, Ed Bott zauważył, że w licencji buildu Windows 7 znalazł się taki zapis:

[cytat]Family Pack. If you are a "Qualified Family Pack User", you may install one copy of the software marked as "Family Pack" on three computers in your household for use by people who reside there. Those computers are the "licensed computers" and are subject to these license terms. (...)[/cytat]

Wynika z niego, że będzie można zainstalować jedną kopię systemu na trzech komputerach znajdujących się w domu. Nie wiadomo ile miałaby kosztować ta wersja Windowsa, jednak jak przypuszcza redaktor ZDNet, wyniesie ona około 189 dolarów, czyli o 10 dolarów mniej niż Apple chce za domową licencję do Max OS X (który pozwala na instalację na 5 komputerach).

Redaktor amerykańskiego PC World Ian Paul twierdzi, że Microsoft nie musi konkurować z Apple na tej płaszczyźnie. Kupując Windowsa, użytkownik może zainstalować go na dowolnej maszynie spełniającej warunki sprzętowe. Osoba posiadająca Mac OS X jest zmuszona do korzystania z Mac'a.

Standardowa pudełkowa wersja Windows 7 Home Premium, w USA kosztuje 199 dolarów. Według Iana Paula, prawdopodobne jest, że każdy kto kupi tą wersję systemu dostanie oprogramowanie w wersji rodzinnej. Taki sposób dystrybucji zastosowano już w przypadku pakietu Office 2007 Home.

Źródło: ZDNetIDG

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)