Windows 7 otrzyma oficjalną nazwę… Windows 7

Windows 7 otrzyma oficjalną nazwę… Windows 714.10.2008 08:00
win7
win7
Marek Maruszczak

Nazwa robocza Windows 7 zamieniła się w oficjalną. Microsoft wraca do sensownych, prostych oznaczeń ostatnio użytych przy Windows 3.1.

Nazwa robocza Windows 7 zamieniła się w oficjalną. Microsoft wraca do sensownych, prostych oznaczeń ostatnio użytych przy Windows 3.1.

Wiadomość sama w sobie nie jest specjalnie sensacyjna. Jednak w kontekście tego jak Microsoft zmieniał sposoby oznaczania kolejnych systemów stanowi pewien powiew świeżości.

Po logicznie i prosto nazwanym Windows 3.1 Microsoft postanowił dawać nazwę systemom od roku, w którym zostały wydane. Nie głupi pomysł, o ile nowy system wychodziłby, co roku. Tym sposobem otrzymaliśmy Windows 95 i 98. Przy Windows Me jego twórcy porzucili schemat, aby pokazać, jacy są sprytni i pomysłowi (Me może być skrótem od angielskiego „me” i millenium). Kolejnym zwrotem było Windows xp. Dokładnie nie wiadomo co owo xp znaczy, ale przecież brzmi fajnie prawda? Vista utrzymuje tendencje nadawania „fajnych” nazw.

Wielu użytkowników jednak nie uważa, że Vista jest równie fajna jak jej nazwa. Dlatego Micorsoft śpieszy się z wydaniem nowego systemu. Powrót do oznaczeń znanych z Windows 3.1, a nawet jego uproszczenie jest dobrym krokiem.

Niektóre systemy nie zostały wymienione gdyż nie wnosiły nic nowego w kwestii nazewnictwa, albo nie były tak znane jak powyższe. Pełną listę można znaleźć tu.

Źródło: techcrunch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)