Windows Live SkyDrive

Windows Live SkyDrive26.09.2007 00:00
Paweł Cebula

Windows Live SkyDrive jest usługą oferowaną przez serwis Live.com, która umożliwia przechowywanie plików online. Po dokonaniu rejestracji można zacząć w pełni wykorzystywać dobrodziejstwa SkyDrive'a. Dla każdego nowo utworzonego folderu można ustawić kto ma mieć do niego dostęp („Tylko ja”, „Każdy w Internecie”, Osoby, które wybiorę”). Każdy użytkownik ma do swojej dyspozycji 500 MB miejsca, które może zagospodarować dowolnymi plikami audio, dokumentami, zdjęciami.

Prywatne foldery chronione są przy pomocy hasła i Windows Live ID, co ma zmniejszyć ryzyko niepowołanego dostępu. Każda osoba, która ma mieć dostęp do udostępnianych plików musi wylegitymować się swoim Windows Live ID oraz hasłem. Transfer plików jest chroniony przy pomocy Secure Socket Layers (SSL).

Jak zwykle dotknięci mogą poczuć się użytkownicy Linuksa, gdyż aplikacja ta działa poprawnie przede wszystkim na komputerach z zainstalowanym Windowsem lub Mac OS X. Warto jednak pamiętać o Gmail Drive, który pomaga w zagospodarowaniu blisko 3GB oferowanych przez Google'owego maila (jednak i on nie jest pozbawionych mankamentów np. limit pojedynczyego pliku to 10MB).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)