Windows Mobile Marketplace i tylko 600 aplikacji

Windows Mobile Marketplace i tylko 600 aplikacji

monety-pieniadze
monety-pieniadze
Łukasz Jasiński
29.06.2009 08:30

Windows Mobile Marketplace dla Windows Mobile 6.5 ma być tym czym AppStore dla iPhone. Jednak jak dla mnie Microsoft kpi sobie z programistów.

Windows Mobile Marketplace dla Windows Mobile 6.5 ma być tym czym AppStore dla iPhone. Jednak jak dla mnie Microsoft kpi sobie z programistów.

Tej jesieni ma ruszyć Mobile Marketplace - platforma, na której użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Windows Mobile 6.5 znajdą oprogramowanie do swojego telefonu, natomiast programiści źródło dochodu. Szkoda tylko, że pozwolić sobie będą mogli na to jedynie bogatsi developerzy.

Aby nasz program został umieszczony w sklepie Microsoftu i nieważne czy będzie on darmowy czy też płatny musimy zapłacić $99, oprócz tego z każdego sprzedanego programu firma z Redmond otrzymuje 30% jego wartości. Minimalna kwota do wypłaty wynosi $200.

Nic dziwnego, że jak na razie Microsoftowi udało się uzbierać jedynie 600 aplikacji, w tym np. Sim City od EA Games. Niestety programiści amatorzy nie są tak bogaci i nie mają pewności, że poniesione koszty przynajmniej im się zwrócą w ciągu roku.

Jednak najlepsze zostawiłem na koniec. Aby móc skorzystać z SDK Windows Mobile należy posiadać Visual Studio w wersji Standard i wyższej. Koszt takiego oprogramowania to $299, a wersji Professional $799. Windows Mobile Marketplace na 100% nie powtórzy sukcesu AppStore.

Źródło: wmpoweruser

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)