Windows Phone 8.1 – po trzech dniach użytkowania

Windows Phone 8.1 – po trzech dniach użytkowania

Windows Phone 8.1 – po trzech dniach użytkowania
Rafał Mikita
24.04.2014 22:10, aktualizacja: 07.12.2014 21:49

Windows Phone 8.1 – po trzech dniach użytkowania

Dnia 14 kwietnia została udostępniona aktualizacja Windows Phone 8.1 dla deweloperów. Aby pobrać aktualizacje trzeba być użytkownikiem App Studio, można to zrobić w dwóch prostych krokach 1.zalogować się na stronie http://appstudio.windowsphone.com/ 2.Zainstalować aplikacje Preview for Developers. Mi cała aktualizacja trwała ok. 30 min

Obraz

Pierwszą rzeczą która od razu zwróciła uwagę to możliwość personalizowania interfejsu. Możemy ustawić własną grafikę pod tło kafelków daje to naprawdę fajny efekt, możemy też ustawić „więcej kafelków” na ekranie lecz na moim małym ekranie wygląda to dziwnie.

Obraz

Doczekaliśmy się długo wyczekiwanego paska powiadomień który zdaje swój egzamin. Można w nim wejść do konkretnego wydarzenia. Jedną rzeczą która mi przeszkadza jest to że nie możemy po wysunięciu zamknąć go przesuwając palcem z dołu do góry, trzeba dokładnie złapać dolny pasek i go przesunąć, może to poprawią w dalszych aktualizacjach. Pasek umożliwia oczywiście szybki dostęp do ustawień WI-Fi, BLUETOOTH, trybu samolotowego oraz blokady obrotu ekranu.

Kolejną małą ale ważną zaletą jest fakt że sklep windows store może sam automatycznie aktualizować aplikacje(wreszcie).

Obraz

Zmienił się też interfejs kalendarza, można w nim zobaczyć tygodniowy rozkład planów.

Obraz

W ustawieniach głośności możemy teraz regulować głośność multimediów oraz dzwonka.

Obraz

Teraz w podglądzie ostatnio uruchomionych aplikacjach możemy zabijać aplikacje podobnie tak jak w Iphonie przesuwając otwartą aplikację w dół.

Niektóre aplikację np. takie jak gry są teraz w głównym katalogu aplikacji a nie schowane w „hubie gry”.

Animacje podczas przełączania aplikacji są kompletnie inne.

Obraz

Aplikacja Aparat jest wreszcie pełnoprawną aplikacją do użytkowania. Można w niej robić zdjęcia seryjne. Ogólnie jest w niej więcej ustawień różnych trybów.

Zmiany widoczne i przydatne są tez w aplikacji telefon i sms. W „telefonie” lista ostatnich połączeń została grupowana oraz dodano odnośnik do kontaktu. Dodano także funkcje szybkie wybieranie, które umożliwia zdefiniować listy ulubionych kontaktów. W wiadomościach możemy teraz przeszukiwać bazę smsów pod kątem konkretnych słów.

Podzielono teraz aplikacje Muzyka na muzykę i filmy.

Dodano w liście aplikacji pięć aplikacji: czujnik danych, czujnik pamięci, , oszczędzanie energii, Radio Fm, Podkasty oraz OneDrive(którego nie można odinstalować).

Aplikacja zdjęcia domyślnie przedstawia teraz zdjęcia chronologicznie ułożone.

W ustawieniach trochę nazwy się zmieniły(NP. dostęp do Internetu na udostępnianie Internetu) oraz doszło kilka nowych funkcji (np. wyświetl mój ekran)

Obraz

Dodano do klawiatury funkcję Word Flow czyli androidowy Swype.

Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale teraz mi bateria trzyma prawie dwa razy słabiej. Mój HTC 8s trzymał przed aktualizacja ok. 4 dni, a teraz ledwo 2(czy też to zauważyliście?).

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie Windows Phone 8.1 zostawcie je w komentarzach.

Rafał Mikita

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)