Windows Seven bez specjalnej wersji E

seven
seven
Kamil Ciuksa

03.08.2009 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak informuje serwis Cnet.com, Microsoft ma zamiar całkowicie zrezygnować z pozbawionej przeglądarki internetowej, europejskiej wersji systemu Windows Seven E.

Jak informuje serwis Cnet.com, Microsoft ma zamiar całkowicie zrezygnować z pozbawionej przeglądarki internetowej, europejskiej wersji systemu Windows Seven E.

Punktem zapalnym, który spowodował tak diametralne zmiany w polityce Microsoftu było wcześniejsze wprowadzenie "okienka wyboru przeglądarki internetowej". Producentom OEM nie spodobała się perspektywa zmian w już preinstalowanym na komputerach systemie. Wprowadzenie dodatkowych patchy oraz późniejsze wycofanie w trakcie sprzedaży Windowsa Seven E mogłoby wprowadzić spore zamieszanie wśród użytkowników.

Pod naporem producentów OEM oraz dzięki zielonemu światłu Komisji Europejskiej, która zaakceptowała projekt wyboru przeglądarki internetowej, Microsoft postanowił całkowicie zrezygnować z wprowadzania na europejski rynek specjalnej wersji E systemu Windows 7.

Dzięki takiemu posunięciu na rynku pojawią się upgrady, które bez najmniejszego problemu przeprowadzą aktualizacje Visty do Siódemki, poprzednio wersja E Windowsa Seven nie dawała takiej możliwości. Windows Seven N pozbawiony Windows Media Playera będzie nadal możliwy do kupienia. Niestety, Microsoft nie będzie już oferował pełnej wersji nowego systemu po cenie uaktualnienia.

Źródło: Dobreprogramy.pl, Cnet.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)