Wirtualna rzeczywistość odmieni reportaże. Poruszający materiał VR z Paryża

Wirtualna rzeczywistość odmieni reportaże. Poruszający materiał VR z Paryża
Juliusz Czarnecki

22.11.2015 23:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

New York Times opublikował film w 360-stopniach, nagrany w Paryżu, po atakach terrorystycznych. Dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy dokładniej zobaczyć, jak wygląda miasto po tragedii.

Relacja New York Times nie jest długa, bowiem film trwa trochę ponad pięć minut, ale i tak pokazuje, jak wiele wirtualna rzeczywistość może wnieść do reportażu i dokumentu. Relacja z takich miejsc jak Paryż po ataku terrorystycznym wygląda zupełnie inaczej w 360-stopniach niż “zwykłe” ujęcia kamer czy tekst dziennikarza.

Paris Vigil 360 VR | The New York Times

I trzeba przyznać, że tego typu relacje są dużo ciekawsze. Nie potrzeba nawet słów ani wypowiedzi innych osób. Liczy się sam fakt, że niemalże jest się na miejscu i wszystko widzi się własnymi oczami. To wciąż nie to samo, prawdziwa wizyta, ale korzyści są oczywiste. Choćby takie, że dzięki filmom w 360-stopniach trudniej zmanipulować widza - widzimy więcej niż to, co wybrał operator. Łatwiej też wczuć się w sytuację innych i zrozumieć np. zachowanie tłumu.

Dlatego cieszy fakt, że New York Times poważnie angażuje się w relacje w 360-stopniach. To daje nadzieję, że naśladowców wkrótce na pewno nie zabraknie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)