Wirtualny ping-pong bez komputera [wideo]

Ten człowiek na obrazku gra w niewidzialnego ping-ponga. Zasady są dokładnie takie same jak w tradycyjnym tenisie stołowym, tylko że nie ma przeciwnika, piłeczki i stołu... Kolejny sukces japońskiej technologii?

Wirtualny ping-pong bez komputera [wideo]
Grzegorz Nowak

25.06.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:26

Ten człowiek na obrazku gra w niewidzialnego ping-ponga. Zasady są dokładnie takie same jak w tradycyjnym tenisie stołowym, tylko że nie ma przeciwnika, piłeczki i stołu... Kolejny sukces japońskiej technologii?

Zabawki, gadżety i gry komputerowe pochodzące z Japonii bardzo często są dla Europejczyków kompletnie niezrozumiałe. Właśnie w takich momentach widać wyraźnie jaka dzieli nas przepaść kulturowa, skoro nie znajdujemy zrozumienia dla wynalazków w stylu urządzenia do całowania na odległość, albo do grania na własnym ciele. Podobnie jest z grą zaprezentowaną na International Tokyo Toy Show 2011.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/06/41.jpg)

Go With The Rythm! Hyper Ping-Pong - bo tak nazywa się gadżet - to z pozoru zwykła paletka. Machając nią usłyszysz dźwięk odbijanej piłki, następnie uderzenie o stół i odbicie twojego "niewidzialnego" przeciwnika. Jeśli odpowiednio wyczujesz rytm i machniesz we właściwym momencie - piłka "odbije" się i gra będzie toczyć się dalej. Jeśli uderzysz w dobrym momencie, naciskając przycisk na paletce, wykonujesz silne uderzenie, które zapewnia zwycięstwo w grze.

I właściwie to tyle. Zabawka wydaje się zupełnie bez sensu, szczególnie jeśli dodać, że z paletki wychodzi kabel, który nieprzyjemnie pląta się pod nogami. Mimo to nie wykluczone, że znajdzie sobie w Japonii wiernych fanów. Go With The Rythm! Hyper Ping-Pong będzie można dostać już niedługo w cenie 25 dolarów.

Virtual Table Tennis Game Against An Invisible Opponent #DigInfo

Źródło: diginfo.tv

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.